Divi soda metieni par vienu epizodi - unikāls lēmums pasaules U-20 hokeja čempionātā

Pat pieredzējušus hokeja līdzjutējus pasaules junioru čempionātā sestdien Kanādā pārsteidza tiesneša lēmums par vienu epizodi Krievijas un Šveices izlašu spēlē piešķirt uzreiz divus soda metienus. Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) pēc neilgas saminstināšanās vēlāk apstiprināja, ka viss noticis pēc noteikumiem, lai gan neko tādu līdzjutēji iepriekš neesot redzējuši.

Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Marko Lēmanu solo izrāvienā uz vārtiem divreiz neatļauti paspēja nogāzt Krievijas spēlētājs Dmitrijs Samorukovs, kurš vēlāk taisnojās, ka pēc ilga laika laukumā bija tik noguris, ka netika līdzi pretiniekam.

Pārkāpumi pret Marko Lēmanu

Tomēr šveicieši tiesneša piešķirtajā dubultajā "bullītī" neizmantoja nevienu no abām iespējām un rezultāts nemainīgi palika 3:3. Pēdējā trešdaļā pārāki bija Krievijas juniori, nodrošinot uzvaru 7:4.

Vankūverā spēlē 10 spēcīgāko valstu U-20 izlases, kas līdz 5.janvārim noskaidros pasaules čempionus. Pēc trim spēļu kārtām grupās bez zaudējumiem cīņu turpina Kanādas, Krievijas un Zviedrijas jaunie hokejisti.