«Dinamo» uzvar «Slovan» un turpina cīņu par izslēgšanas spēlēm

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējā mājas spēlē savu skatītāju priekšā ar 5:0 uzvarēja Bratislavas “Slovan”, kas jau sen no cīņas par izslēgšanas spēlēm ir izstājies, liecina organizatoru informācija. Ar diviem vārtu guvumiem šajā spēlē izcēlās Andris Džeriņš.

(Papildināts ar Ģirta Ankipāna pēcspēles komentāru)

Spēles rezultātu otrās trešdaļas 15. minūtē atklāja Oskars Batņa, bet otros vārtus “Dinamo” labā jau pēc nepilnām trim minūtēm guva Līnuss Videls.

Trešās trešdaļas ievadā "Slovan" vārtsargs Jakubs Štepaneks saņēma 20 minūšu sodu par nesportisku uzvedību un tiesnešu apvainošanu - vārstargs rupji pagrūda Brendonu Makmilanu, saņemot divu minūšu noraidījumu, bet pēc tā nikni raidīja nūju tiesneša virzienā, un bija spiests pamest laukumu līdz spēles beigām. Viņa vietā vārtos stājās Mihals Voivoda. Pēc brīža Andris Džeriņš vēl vairāk palielināja "Dinamo" pārsvaru.

Nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām nokaitētās emocijas rezultējās dūru izvicināšanā. Uz noraidīto soliņa sēdās Kristaps Zīle un "Slovan" spēlētājs Adams Janošiks, un divas minūtes arī Mihalam Sersenam par rupju spēli.

Pirms spēles beigām, spēlējot vairākumā, rīdzinieki pamanījās tikt pie vēl viena vārtu guvuma - Kristaps Sotnieks izdarīja metienu, Rihards Marenis to pēc tam, kad vārstargs atsita, raidīja no gaisa vārtos. Tiesneši gan skatījās videoatkārtojumu, vai Marenis nebija spēlējis ar augstu paceltu nūju, taču vārtu guvums tika ieskatīts.

Pirms spēles beigām rīdziniekiem vēl viens vārtu guvums - Džeriņam jau otrais šajā spēlē.

“5:0 ir liels rezultāts, bet tam nav galvenā nozīmē – galvenā nozīme ir diviem punktiem,” pēcspēles preses konference atzina “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns, kurš pateicās spēlētājiem par izpildītu spēles uzdevumu.

“Pats galvenais ir attīrīt galvu – čaļi ir gatavi cīnīties. Mēs to esam vairākkārt pierādījuši vienmēr esam tikuši galā ar sarežģītām situācijām. Es ticu, ka mēs būsim “play off”,” uz žurnālistu jautājumu, kāds ir galvenais izaicinājums līdz regulārās sezonas beigām, teica Ankipāns.

Šobrīd rīdzinieki pēc 60 aizvadītajām spēlēm ar 60 sakrātiem punktiem ir KHL Rietumu konferences devītajā pozīcijā. No astotajā vietā esošā Maskavas apgabala “Vitjaz” “Dinamo” šķir tikai viens punkts. Tiesa gan, arī "Vitjaz" vēl jāaizvada divas spēles - pret Minskas "Dinamo" un Jekaterinburgas "Avtomobilist".

“Dinamo” regulārajā čempionātā jāaizvada divas cīņas izbraukumā – trešdien pret Čerepovecas “Severstaļ” un piektdien pret Maskavas “CSKA”.