«Dinamo» notur uzvaru pār Magņitogorskas «Metallurg»

Rīgas “Dinamo” otrdien savā otrajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas izbraukuma spēlē ar 2:1 uzvarēja Magņitogorskas “Metallurg”, izcīnot šīs sezonas pirmo uzvaru KHL, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar Brendana Makmilana viedokli)

Spēle iesākās diezgan mierīgi un piesardzīgi, taču vēlāk ripu vairāk kontrolēja mājinieki. Taču rezultātu atklāja tieši viesi – spēles astotajām minūtē Brendons Makmilans apspēlēja pretinieku vārtsargu Vasīliju Košečkinu, izvirzot “Dinamo” vadībā.

“Mitinens labi nospēlēja, un ripa laimīgi nonāca pie manis. Pirmo iespēju izdevās realizēt. Patīkami, ja gūstam vārtus pirmie – mums tad nav jādzenas pakaļ," vārtu gūšanu pēc spēles komentēja Makmilans.

Otrajā trešdaļā cīņa kļuva asāka, un rīdzinieku vārti tika vairākkārt apdraudēti, taču lieliski vārtos darbojās Kristers Gudļevskis, kas ļāva saglabāt pārsvaru.

Trešo trešdaļu abas komandas iesāka aktīvi. Spēles rezultāts uz tablo mainījās gan tikai 49. minūtē, kad ar vārtu guvumu atzīmējās aizsargs Kristaps Sotnieks, palielinot rīdzinieku pārsvaru. Taču prieki nebija ilgi - pēc mazliet vairāk kā minūtes rezultāta starpību samazināja Ivans Vereščagins. Sajutuši iespēju rezultātu izlīdzināt, "Metallurg" turpināja uzbrukt, taču lielisks atkal bija Gudļevskis. Minūti pirms pamatlaika beigām mājinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultātu tas nemainīja - rīdzinieki svinēja pirmo uzvaru.

“Šodien aizvadījām ļoti labu spēli. Mača izskaņā gan bijām iespiesti zonā, bet ar to tikām galā. Tāpat arī Gudļevskis aizvadīja lielisku maču. Komandā valda lieliska atmosfēra – visi cīnās viens par otru, bloķē ļoti spēcīgus metienus. Tāpēc arī ir rezultāts," "Dinamo" mājaslapā citēts pirmo vārtu autors.

Viņš arī piebilda: "Ļoti labā noskaņojumā dodamies uz pirmo mājas spēli. Šādu sniegumu parādīsim arī mūsu līdzjutējiem. Mūsu rādītais hokejs ir ļoti skatāms."

Jau ziņots, ka “Dinamo” jauno sezonu iesāka ar zaudējumu 2:4 Jekaterinburgas “Avtomobilist” vienībai. Abi vārtu guvumi leģionāru – Līnusa Videla un Matiasa Mītinena - rēķinos.

"Dinamo" šobrīd ar izcīnīties diviem puntkiem atrodas KHL Rietumu konferences septītajā pozīcijā. Nākamo spēli rīzinieki aizvadīs sestdien Rīgā, krustojot nūjas ar Novosibirskas "Sibirj".

Iepriekšējo sezonu “Dinamo” noslēdza KHL Rietumu konferences pēdējā vietā, bet visā līgā ierindojās priekšpēdējā vietā.