«Dinamo» jauno KHL sezonu atklāj ar zaudējumu Omskā; M. Rēdliham lauzts žoklis

Sanda Ozoliņa trenētā Rīgas “Dinamo” vienība Kontinentālās hokeja līgas (KHL) desmito sezonu atklāja ar zaudējumu 1:3 izbraukumā pret Omskas “Avangard”, liecina organizatoru informācija. Turklāt, ja pēc otrās trešdaļas rīdzinieki bija vadībā, noslēdzošajā trešdaļā nepilnu divu minūšu laikā tika ielaisti trīs vārti, kas arī laupīja cerības uz uzvarošu sezonas sākumu.

(Papildināts ar Miķeļa Rēdliha traumu)

Spēles ievadā notiekošo laukumā vairāk kontrolēja mājinieki. Lai arī bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, pirmajā spēles trešdaļā ne vienai, ne otrai vienībai atklāt spēles rezultātu neizdevās.

Arī otrajā spēles trešdaļā tieši “Avangard” bija pārsvars, taču vairākkārt situāciju glāba “Dinamo” vārtsargs Džastins Pīterss. Tiesa gan, uz brīdi viņš laukumu pameta – bija ķibeles ar ekipējumu, bet tikmēr vārtos stājās Jānis Kalniņš. Viņa spēles laiks gan šajā spēlē visai niecīgs – mazliet vairāk kā minūte, taču vārti tika nosargāti.

Tikai 39. spēles minūtē beidzot tika atklāts spēles rezultāts – vairākumu izmantoja Miks Indrašis, raidot vārtos atlēkušo tipu. Otrā trešdaļa noslēdzās ar viesu pārākumu.

Šāds trešdaļas noslēgums viesiem nebija patīkams, un trešajā trešdaļā “Avangard” raidītās ripas beidzot sasniedza mērķi – “Dinamo” vārtus. Noslēdzošās trešdaļas piektajā minūtē rezultātu izlīdzināja Deniss Everbergs, izmantojot vairākumu. Pēc minūtes otro ripu Pītersa sargātajos vārtos raidīja Valentīns Pjanovs, un vēl pēc nepilnas minūtes vēl vieni vārti Everberga rēķinā. Tādējādi nepilnu divu minūšu laikā “Dinamo” ielaida trīs vārtus.

Šāds rezultāts rīdziniekus neapmierināja, kā rezultātā spēles izskaņā noraidījumi sekoja noraidījumiem, kas situāciju nemaz nepadarīja labāku. Taču spēles rezultāts uz tablo vairs nemainījās.

Miķelis Rēdlihs nepilnas četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām, bloķējot pretinieku metienu, saņēma triecienu ar ripu pa galvu, kā rezultātā hokejists spēli nevarēja turpināt un tika aizvests uz ģērbtuvēm. Klubs ziņo, ka hokejistam ir lauzts žoklis un hokejists spēles izbraukumā neturpinās, bet atgriezīsies Rīgā.

“Pirmā trešdaļa neizdevās tāda, kā vēlējāmies. Viņi kontrolēja ripu, veidoja bīstamus momentus. Brīžiem viņi vētraini uzbrukuma, bet mēs spējām atsisties. Pārtraukumā sakārtojām domas un tas bija arī redzams laukumā. Kontrolējām ripu daudz vairāk. Nereti iespiedām viņus aizsardzības zonā un guvām arī vārtus. Trešajā trešdaļā slikti nospēlējām divas minūtes, kad zaudējām vārtus. Nebijām pietiekami koncentrējušies. Protams, patīkamāk būtu sākt sezonu ar punktiem,” pēc spēles norādīja vārtsargs Pīterss.