«Dinamo» dramatiskā cīņā pēcspēles metienos izcīna uzvaru pār Helsinku «Jokerit»

Rīgas “Dinamo” spēlē pret Helsinku “Jokerit” izdevās atspēlēt piecu vārtu deficītu, turklāt to izdarot spēles pēdējā trešdaļā. Šāda atspēlēšanas ir pirmā Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) vēsturē. Spēles uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienos, kad uzvaras vārtus rīdziniekiem nodrošināja Lauris Dārziņš.

Spēle iesākās spraigi – jau pašā perioda sākumā Mikam Indrašim radās iespējam iet vienam uz “Jokerit” vārtiem, taču šis izgājiens nebija veiksmīgs – ripa trāpīja vārtsargam Riku Heleniusam pa plecu. Spēle noritēja visai aktīvi, ripu pārsvarā kontrolēja Somijas komanda. Taču pirmā trešdaļa tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Tikai 26. minūtē tika atklāts spēles rezultāts -  “Jokerit” uzbrucēja Filipa Larsena metiens bija precīzs, un rīdzinieki nokļuva iedzinēju lomā. Spēles 32. minūtē Helsinku kluba spēlētāji jau dubultoja savu pārsvaru, un vēl pēc 47 sekundēm  Niklass Hagmans jau trāpīja tukšos “Dinamo” vārtos. Spēles 35. minūtē Niko Kapanenam izdevās gūt jau ceturtos vārtus “Jokerit” labā. Un vēl pēc brīža “Dinamo” jau bija sagrauts ar rezultātu 5:0 – precīzs metiens Jesem Joensū.

Trešais periods rīdziniekiem izvērtās jau daudz labvēlīgāks – trešdaļas sākumā Miķelim Rēdliham izdevās tikt pie ripas un to ieraidīt tukšos vārtos. Spēles 47. minūtē, pateicoties Edgara Kuldas nopelnītajam vairākumam, Miķelim Rēdliham bija iespēja tikt pie otrajiem vārtiem šajā spēlē, un viņš šo iespēju arī realizēja, trāpot starp vārtsarga kājsargiem. Spēles pēdējā trešdaļā “Dinamo” nebeidza pārsteigt, parādot raksturu – Stīvens Saigo septiņas minūtes līdz spēles beigām “Jokerit” vārtos raidīja jau trešo ripu. Spēles izskaņa bija fantastiska – 54. minūtē precīzs pēc Indraša piespēles bija Tims Sesisto, bet jau pēc brīža rezultātu izdevās izlīdzināt aizsargam Krišjānim Rēdliham.  5:5 – ar šādu rezultātu noslēdzās spēles pamatlaiks.

Papildlaikā abas komandas spēli iesāka ļoti piesardzīgi, un tā arī tas noslēdzās bez uzvarētāja noskaidrošanas. Pēcspēles metienos “Dinamo” uzvaru nodrošināja Lauris Dārziņš.

Šajā spēlē “Dinamo” rindās pēc par dopinga lietošanu uz 18 mēnešu ilgās diskvalifikācijas atgriezās Vitālijs Pavlovs, bet Aleksandrs Jerofejevs jau atguvies pēc oktobra sākumā gūtās galvas traumas. Edgaram Kuldam šī bija pirmā spēle pret brāli Artūru Kuldu, kurš šo sezonu aizvada “Jokerit”.

Pirmdien izbraukumā “Dinamo” tiksies ar Minskas “Dinamo”. Pēc šīs spēles sekos nedēļu ilgs nacionālo izlašu pārtraukums, pēc kura dinamiešiem priekšā vēl četras izbraukuma spēles. Nākamā spēle mājās, “Arēnā Rīga” gaidāma vien 24. novembrī.