Dienu pirms komandu ierašanās Kanādā atceļ pasaules čempionātu hokejā sievietēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ar Jaunskotijas provinces vadības lēmumu trešdien Kanādā atcēla pasaules čempionātu hokejā sievietēm, lai gan jau nākamajā dienā bija paredzēts ierasties deviņām viesu komandām, vēstīja raidorganizācija TSN. Tādējādi dāmas Covid-19 dēļ bez pasaules čempionāta godalgu dalīšanas paliks jau otro gadu pēc kārtas. 

Turnīrs Halifaksā un Truro pilsētā bija paredzēts no 6. līdz 16. maijam un komandas trešdien jau grasījās doties ceļā, kad situācija pēkšņi mainījās. Čempionātu atcēla, jo Jaunskotijā pieaug saslimstība ar Covid-19, kā arī izplatās jauni vīrusa varianti. 

Jaunskotijas premjers Īens Renkins pauda nožēlu par vēlo lēmumu, bet uzsvēra, ka bija nepieciešams strauji rīkoties provinces iedzīvotāju un čempionāta dalībnieku drošības interesēs. Dienu iepriekš atbalstu čempionāta atcelšanai pauda premjera medicīnas padomnieki. 

"Jaunskotijas iedzīvotāju un [čempionāta] dalībnieku drošība ir absolūti svarīgākais, un tādēļ pieņēmām šādu lēmumu," teica Renkins.

Par čempionāta atcelšanu arī Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) un Kanādas hokeja jumtorganizācija "Hockey Canada" uzzināja trešdien. IIHF vēlāk apstiprināja, ka sadarbībā ar "Hockey Canada" centīsies atrast turnīram citu norises laiku. 

Jaunskotijas provincē trešdien konstatēja 25 jaunus saslimšanas gadījumus ar Covid-19, kas palielināja kopējo slimojošo skaitu līdz 79 cilvēkiem. Provincē, kur dzīvo apmēram miljons cilvēku, ieviesa arī ceļošanas papildu ierobežojumus. 

Ārzemju valstsvienībām pēc ierašanās Kanādā bija paredzēts 14 dienas uzturēties karantīnā, saglabājot iespēju treniņiem ledus laukumā. Līdz čempionāta sākumam katram dalībniekam bija plānots veikt septiņus Covid-19 testus, turklāt personām būtu jāvalkā ierīce, kas ļauj noteikt atrašanās vietu. 

Pasaules čempionātā sievietēm bija paredzēta 10 valstsvienību dalība. 

Savukārt pasaules čempionāts vīriešiem paredzēts Rīgā no 21. maija līdz 6. jūnijam, piedaloties 16 valstsvienībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti