Daugaviņš: Nākamajās spēlēs jāiet un jāpierāda sevi

Latvijas hokeja izlase sestdien Prāgā (Čehijā) pasaules čempionātā (PČ) piedzīvoja zaudējumu Zviedrijas valstsvienībai ar rezultātu 1:8. Šodien Latvijas komandai brīvdiena, atcelts arī iekpriekš plānotais treniņš. Vienīgais precīzais metiens izdevās Laurim Dārziņam.

Komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, pēc smagā zaudējuma atzina, ka tas bija nelāgs spēriens, tāpēc jācenšas spēlēt labāk turnīra nākamajās spēlēs

"Šodien dabūjām smagi pa muguru, (..) cita ceļa nav – jāiet un jāpierāda, ka ar s… mūs nenomētās. Ar svaigu galvu jāizanalizē un jāizlemj, kā uzvarēt Šveici,” dusmodamies uz sevi un komandu sacīja Daugaviņš.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase ar trīs zaudējumiem trīs spēlēs ir pēdējā vietā A grupā, jo pirms tam ar 1:6 zaudēja Kanādai un ar 2:4 Čehijai.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs trešdien, 6.maijā, pret Šveici, bet turnīra turpinājumā 8.maijā jāspēlē pret Vāciju, 9.maijā pret Austriju un 12.maijā pret Franciju.

PČ elites divīzijā piedalās 16 komandas, kas sadalītas divās grupās. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākā izlase pametīs PČ elites divīziju un nākamgad spēlēs vienu līmeni zemākā turnīrā.

B grupā Ostravā spēlē pasaules čempione Krievija, vicečempione Somija, kā arī ASV, Baltkrievija, Slovākija, Dānija, Slovēnija un Norvēģija.

Latvijas Hokeja federācijas valde izlasei izvirzījusi minimālo uzdevumu - izcīnīt vismaz 10. vietu, bet komandai jātiecas arī pēc maksimālā - iekļūšanas ceturtdaļfinālā.