Daugaviņš Bostonā debitē ar uzvaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Uzbrucējs Kaspars Daugaviņš pēc formalitāšu nokārtošanas ceturtdien kopā ar Čehijas veterānu Jaromīru Jāgru debitēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bostonas «Bruins» sastāvā, palīdzot komandai mājas spēlē gūt uzvaru ar 1:0 pār Ņūdžersijas «Devils», vēstīja NHL. Daugaviņš no «Bruins» galvenā trenera Kloda Žiljēna izpelnījās gan atzinību, gan kritiku, un sagaidāms, ka nākamajā nedēļā konkurence par vietu Bostonas kluba uzbrukumā saasināsies.

Ar neitrālu lietderības rādītāju laukumā pavadot deviņas minūtes, Daugaviņš divreiz meta pa vārtiem un lielākoties centās spēlēt vienkāršu hokeju, lai nepieļautu kļūdas, taču vienu misēkli pēdējā trešdaļā Žiljēns viņam vēlāk pieminēja, rakstīja ASV avīze "Boston Globe". Kontrolējot ripu, Daugaviņš centās iesaistīties cīņā pie zilās līnijas, bet palika zaudētājos, radot bīstamu situāciju saviem vārtiem. Žiljēns būtu vēlējies, lai Daugaviņš iemestu ripu dziļāk zonā, tomēr daudz komandas debitantu nekritizēja, bet uzteica hokejista noderīgās prasmes.

"Kad ir cīņa par nevienam nepiederošu ripu, viņš [Daugaviņš] ir spēcīgs," Žiljēnu citēja "Boston Globe". "Viņš labi pacīnījās un dabūja ripas ārā [no zonas]. Tajā vienā epizodē trešajā periodā viņam vajadzēja mest zonā, lai mēs nomainītos, taču viņš to neizdarīja. Domāju gan, ka daudzi šovakar pieļāva to pašu kļūdu," piebilda treneris.

Iepriekš pārstāvētajā klubā Otavas "Senators" Daugaviņš regulāri spēlēja skaitliskajā mazākumā, bet "Bruins" vadība plāno vēl kādu laiku ļaut hokejistam pavērot komandas darbību mazākumā, pirms viņu izmantot šādās situācijās. Uzvaras vārtus pret "Devils" otrajā trešdaļā guva 41 gadu vecais Jāgrs, kuru Bostonas klubs aprīļa sākumā iemainīja no Dalasas "Stars". Nevainojams bija "Bruins" vārtsargs Tūka Rasks, kurš atvairīja 40 metienu.

Daugaviņš spēlēja vienā maiņā ar centra uzbrucēju Džeju Pandolfo un Riku Pīverliju. Bostonas kluba sastāvā ceturtdien pirmo treniņu pēc kājas lūzuma aizvadīja aizvadīja uzbrucējs Kriss Kellijs, ar kura atgriešanos spēlē komandas vadība rēķinās nākamās nedēļas sākumā. Līdz ar Kellija atgriešanos Pīverlijs visticamāk kļūs par labās malas uzbrucēju, bet kreisās malas uzbrucēju Žiljēnam būšot jāizvēlas starp Pandolfo un Daugaviņu. Uzbrukumā "Bruins" nenoteiktu laiku arī būs jāiztiek bez sava rezultativitātes līdera Patrisa Beržerona, kurš atlabst pēc smadzeņu satricinājuma.

Otavas "Senators" no Daugaviņa iepriekš atteicās. No neaizsargāto spēlētāju saraksta Latvijas uzbrucēju "Bruins" izvēlējās 27.martā, taču trīs spēles viņu nevarēja pieteikt ieilgušas ASV darba vīzas kārtošanas dēļ. NHL lokauta laikā Latvijas izlases uzbrucējs spēlēja Rīgas "Dinamo", bet janvārī devās uz "Senators", ar ko viņam bija viena gada līgums līdz sezonas beigām.

Bostonas "Bruins" ar 24 uzvarām 36 spēlēs un 52 punktiem ieņem 4. vietu NHL Austrumu konferencē.