Daugaviņam Špenglera kauss, vēl vieni vārti un vieta simboliskajā izlasē

Eiropā senākais klubu hokeja turnīrs gada nogalē Davosā sākās un beidzās ar Kaspara Daugaviņa gūtiem vārtiem, bet Latvijas uzbrucēja pārstāvētā Ženēvas "Servette" otrdien ar 5:3 finālā uzvarēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Maskavas CSKA un izcīnīja Špenglera kausu, liecina rīkotāju informācija. Daugaviņu iekļāva arī turnīra simboliskajā izlasē.

Daugaviņš minūti pirms spēles beigām raidīja ripu tukšos CSKA vārtos, kad Krievijas klubs centienos panākt neizšķirtu bija aizstājis vārtsargu ar laukuma spēlētāju. Daugaviņš četrās spēlēs iemeta četrus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, tostarp arī guva turnīrā pirmos vārtus.

Veiksmīgi sāktajā finālcīņā "Servette" pirmajās divās trešdaļās guva pa diviem vārtiem un izvirzījās vadībā ar 4:0. CSKA otrā perioda beigās un pēdējās trešdaļas sākumā divus vārtus atguva, bet trīsarpus minūtes pirms spēles beigām samazināja rezultāta starpību līdz minumumam. Taču mēģinājums izglābties no zaudējuma CSKA beidzās neveiksmīgi.

"Servette" turnīrā uzvarēja visās spēlēs un nopelnīja Špenglera kausu, ko izcīna kopš 1923.gada.

Turnīra simboliskajā izlasē Daugaviņu iekļāva kā labāko kreisās malas uzbrucēju. Līdzās Daugaviņam izlasē iekļāva trīs viņa komandas biedrus - vārtsargu Tobiasu Stefanu, aizsargu Markusu Neslundu un uzbrucēju Metjū Lombardi. Pārējās divas vakances goda sešiniekā aizņēma turnīra saimnieku HC "Davos" aizsargs Ville Koistinens un Maskavas CSKA uzbrucējs Aleksandrs Radulovs.

Pirms diviem gadiem Špenglera kausa finālā spēlēja Rīgas "Dinamo", kas izšķirošajā cīņā par trofeju ar 2:3 piekāpās HC "Davos" hokejistiem.