Sporta studija

Dana - geimere no Latvijas

Sporta studija

LOK goda prezidents Baltiņš: Sportā būt labākajam Latvijā vēl neko nenozīmē

Latvijas Hokeja federācija gaida «Daugavas» stadionā topošo ledus halli

«Daugavas» stadiona ledus halli Hokeja federācija paredz bērnu un jauniešu sportam

"Daugavas" stadionā aktīva būvniecība noris jau vairākus mēnešus, jo top jauna ledus halle, kas Rīgā būs nepieciešama 2021.gada pasaules čempionātam. Jaunais objekts gan kalpos ne tikai meistarīgākajiem spēlētājiem, jo Latvijas Hokeja federācija (LHF) halli uzskata par ļoti piemērotu bērnu un jauniešu komandu treniņiem. 

Martā vēl tika sacelta pamatīga vētra, jo Rīgas būvvaldē aizvien nebija saskaņots ledus halles projekts. Tiesa, velns nebija tik melns, kā to mālēja, – šobrīd celtnieki grafiku apsteidz, lai jau 2021.gada 17.martā "Daugavas" stadiona teritorijā gozētos ledus halle ar diviem hokeja laukumiem.

LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka projekta tapšanas gaitā bija daudz diskusiju, vai nepieciešama halle ar 3-4 tūkstošiem skatītāju vietu un vienu ledus laukumu, vai tomēr divi laukumi, bet praktiski bez skatītāju vietām.

Par lietderīgāku hokeja attīstībai LHF atzina halli ar diviem ledus laukumiem, kas ļautu risināt daļu jauniešu hokeja problēmu,

jo Rīgā ledus pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums. Halles lielākoties pelna, iznomājot ledu amatieru komandām, tādēļ bērnu treniņi bieži notiek agri no rīta pirms skolas. Līdz ar halles tapšanu "Daugavas" stadionā LHF grib turpināt akadēmijas attīstīšanu, kur bērniem treniņi būtu samērīgos laikos.

Halles atrašanās vieta ir ļoti izdevīga, lai atvieglotu dzīvi mazajiem hokejistiem un viņu vecākiem, paskaidroja Koziols. Ledus jaunajā hallē būs pieejams arī amatieru komandām, bet tikai no bērnu hokeja brīvajā laikā. 

"Mēs daudz vairāk uzmanību veltīsim hokeja treneru kvalifikācijas celšanai, lai viņi varētu bērniem daudz vairāk dot," teica Koziols. "Amatieri arī atradīs, kad slidot, bet ne bērnu laikā," viņš piebilda.

LHF izdevis tikt pie diviem zaķiem gandrīz bez neviena šāviena – par valsts un Eiropas fondu naudu uzcelto halli federācija grib arī izmantot kā savu biroju. Šobrīd gan LHF ir tikai trīs darbinieki – pārējos Covid-19 krīzes laikā atlaida, jo federācijai trūka naudas, bet dīkstāves pabalstiem tā neatbilda.

Krīzes situācija Koziolam likusi no jauna skatupunkta izvērtēt federācijas darbu. Viņš pastāstīja, ka

septembrī LHF daudzus pieņems darbā, bet ne visus atlaistos.

"Esmu izstrādājis jaunu projektu, ko prezentēšu LHF valdei par daudz mazāku biroju, daudzi amati tiks apvienoti," uzsvēra LHF ģenerālsekretārs.

Šobrīd daudzi darbinieki LHF palīdz brīvprātīgi, un, ja būtu iepriekšējā LHF prezidenta Kirova Lipmana laiks, Koziols, iespējams, būtu pirmais, kurš kliegtu, ka tā nedrīkst. Koziols gan uzsvēra, ka ar visiem ir godīgi izrunājies un brīvprātīgie ir pieņēmuši spēles noteikumus, piepelnoties kur citur, lai pabarotu ģimeni.

"Daugavas" stadiona sporta komplekss kā karsts kartupelis bijis jau vairākus gadus. Kopš stadiona būvniecības sākuma "Daugavas" centru vadīja divi vadītāji. Otrajam no viņiem - Guntim Zālītim – rit pēdējā nedēļa amatā. Viņš gan uzskata, ka

"vilciens ir uzlikts uz sliedēm" un hokeja halles būvniecībai vairs īsti nekas nevar kaitēt.

Jautājums varētu būt par turpmākajiem darbiem Vieglatlētikas manēžas celtniecībā, kur būvprojekts ir tikai pašā sākumstadijā. 

Jaunās ledus halles pirmās ugunskristības nākamgad būs pasaules čempionāts, kur daļa spēļu risināsies Rīgā. "Daugavas" hallē paredzēti valstsvienību treniņi. Gatavošanās plāns Rīgas un Minskas čempionātam teju jau tapis, aktīvi iesaistoties arī izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam. Viņš Latvijā varētu ierasties vien novembrī, kad izlašu pārtraukumā Latvija cer rīkot pārbaudes turnīru. Viesu komandām par ceļošanu un viesnīcām būtu jāmaksā pašām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti