«Daugavas» hallē sāk saldēt ledu, būvi ekspluatācijā varētu nodot 7. maijā

Daugavas stadiona ledus treniņu hallē sākts ledus saldēšanas process, neskatoties uz to, ka projekts vēl nav nodots ekspluatācijā, aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš atklāja, ka Daugavas stadiona ledus treniņu halles nodošana ekspluatācijā, visticamāk, varētu notikt piektdien, 7. maijā. Taču paralēli ir sākts arī ledus saldēšanas process, un ar to "viss šobrīd izskatās ļoti labi". 

Kā norādīja Severs, šodien pēcpusdienā norisināsies arī kārtējā sanāksme Daugavas stadionā, un šoreiz ar situāciju klātienē iepazīsies Latvijas Hokeja federācijas (LHF) un Starptautiskās hokeja federācijas pārstāvji (IIHF). 

Vienlaikus IZM pārstāvis pauda, ka patlaban bažu par halles gatavību čempionātam nav.

"Manā rīcībā esošā būvnieka sniegtā informācija ir tāda, ka šobrīd nodošana tiek plānota piektdien," sarunā ar aģentūru LETA trešdien apstiprināja arī "Daugavas" stadiona valdes loceklis Daniēls Nātriņš.

Jautājumā par ledus saldēšanas procesa sākšanu Nātriņš precizēja, ka plāksnes dzesēšana notiek jau vairākas dienas, un pašlaik tiek monitorēts process.

Līdz būves nodošanai ekspluatācijā atlicis vien pabeigt "teritorijas labiekārtošanas darbus un pēdējos iekšdarbus".

LETA jau ziņoja, ka 30. aprīlī bija plānots nodot ekspluatācijā Daugavas stadiona treniņu halli, kura paredzēta pasaules hokeja čempionātam, taču tās nodošana pārcelta uz šo nedēļu. Severs uzsvēra, ka halles būvnieki apzinās projekta nozīmīgumu un turpina objektā operatīvi strādāt. Halles nodošana ekspluatācijā plānota laikā no 5. maija līdz 7. maijam.

Daugavas stadiona treniņu halle ekspluatācijā 30. aprīlī netika nodota, jo būvniekiem bija jāpabeidz "astes" iekšdarbos un teritorijas labiekārtošanai. Kā skaidroja Severs, lai nodotu projektu ekspluatācijā, visiem darbiem ir jābūt pabeigtiem.

Ņemot vērā, ka pasaules hokeja čempionāts ir starptautiski nozīmīgs pasākums, Severs atzīmēja, ka ļoti būtiski ir nesasteigt ledus saldēšanas procesu. LHF ledus saldēšanai ir piesaistījusi speciālistus no Somijas, lai nodrošinātu, ka uz čempionātu ledus kvalitāte būtu visaugstākajā līmenī. Kā skaidroja IZM pārstāvis, ledus uzklāšana un saldēšana ir pakāpenisks process, tāpēc tā sasteigšana nav pieļaujama.

Severs ir pārliecināts, ka nodošana ekspluatācijā šajā nedēļā "izskatās ļoti reāla", taču vienlaikus atgādināja, ka tas nav pašmērķis. "Viss process būs noslēdzies, kad būs pabeigta ledus saldēšana," viņš sacīja.

Kā ziņots, ceturtdienā, 6. maijā, "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs būs pilnībā nodoti pasaules hokeja čempionāta vajadzībām.

Tāpat ziņots, ka Starptautiskā hokeja federācijas (IIHF) padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021. gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18. janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022. gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024. gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025. gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21. maija līdz 6. jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7. maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti