Dārziņš: nezinu kādēļ, bet vienmēr izvēlamies grūtāko ceļu

Trīs vārtus uzvarā pār Slovākiju guvušais uzbrucējs Lauris Dārziņš pēc cīņas pasaules čempionātā rīkotājiem teica, ka Latvijas hokeja izlase nezin kādēļ vienmēr ceļā uz panākumiem izvēlas grūtāko ceļu, taču komanda pirms grupas turnīrā atlikušajām trijām spēlēm ir atguvusi ticību sev.

"Ir laba sajūta gūt kādus punktus turnīra tabulā. Beidzot mums ir zināma pārliecība, ka darām to, ko vajag," atvieglojumu pēc pirmās uzvaras turnīrā pauda Dārziņš. "Svinēt mums nav laika, jo tagad jāatpūšas un parīt jābūt gataviem [spēlei pret Vāciju]," paskaidroja Latvijas valstsvienības kapteinis.

Dārziņš uzsvēra, ka komandai beidzot bija jāsāk gūt punktus, jo Latvijai čempionāta turpinājums ir kā izslēgšanas turnīrs, kas jau sācies. "Tā ir cīņa, nezinu kādēļ, bet mēs vienmēr ejam grūtāko ceļu," atzina Dārziņš. Viņš pastāstīja, ka Latvijas izlases treneri atraduši komandai īstos vārdus, jo pēc zaudējumiem pirmajās trijās spēlēs hokejisti bija nomākti. "Sajūtas ģērbtuvēs bija šausmīgas," uzvaru trūkuma ietekmēto līdzšinējo gaisotni raksturoja valstsvienības kapteinis.

Īpaši Dārziņš priecājās par spēlē pret slovākiem veiksmīgo sākumu, kā arī labo startu trešajā periodā, kad pirmajā maiņā izdevās gūt vārtus. "Trešdaļas sākumā vai beigās gūti vārti ir ļoti svarīgi," uzsvēra rezultatīvais uzbrucējs.

Savukārt vienu vārtu autors Zemgus Girgensons atzina, ka pēc zaudējumiem pirmajās trijās spēlēs situācija grupā bija smaga. "Šodien Francija uzvarēja Krieviju un parādīja, ka nav nekas neiespējams," sacīja iedvesmu guvušais uzbrucējs, kurš Latvijas izlasē ieradās pēc sezonas Amerikas hokeja līgā.

Slovākijas izlases spēlētājs Milans Jurčina pauda cerību, ka spēli pret Latviju izdosies ātri aizmirst, atpūsties un sagatavoties nākamajai cīņai piektdien pret Austriju. Jurčina uzskata, ka Latvijas izlasei arī paveicās, bet slovāki nespēja realizēt radītās vārtu gūšanas iespējas.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase slovākus Helsinkos pieveica ar 5:3 un nodrošināja četrās spēlēs grupā pirmo uzvaru. Nākamā spēle Latvijas hokejistiem būs sestdien pret Vāciju, savukārt pēdējās cīņas grupā paredzētas pirmdien un otrdien, attiecīgi pret Franciju un Somiju. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pēdējās vietas īpašnieki izkritīs uz I divīziju.