Dārziņš: Ar vieniem vārtiem uzvarai nepietiek

Uzbrucējs Lauris Dārziņš pēc Latvijas izlases svētdien piedzīvotā zaudējuma pasaules čempionāta (PČ) spēlē pret ASV bija kritisks par komandas pieticīgo rezultativitāti, kā arī komandas kapteinis turnīra organizatoriem atzina, ka pats palaidis garām labu iespēju gūt vārtus. Ja izveidotajos izgājienos vienatnē pret vārtsargu būtu izdevies gūt vārtus, tas pavērstu spēli savādāk, uzskata Dārziņš.

"Ar vieniem vārtiem uzvarai hokejā nepietiek," pēc Latvijas izlases ar 1:4 zaudētās spēles teica Dārziņš. "Mums jāuzlabo arī spēle skaitliskajā vairākumā un izgājienos [pret vārtsargu]. Man bija viena šāda iespēja, viena arī manam maiņas partnerim. Ja mēs tos [vārtus] būtu dabūjuši, tas būtu ļoti no svara. Mums būtu iniciatīva, un spēle būtu pavisam cita," uz aizvadīto cīņu atskatījās uzbrucējs.

Par ļoti svarīgu Dārziņš nosauca nākamo spēli pret Austriju. Abas komandas Helsinku grupā ir vienīgās, kas čempionātā vēl nav guvušas punktus. "Mums joprojām ir nulle tabulā, tādēļ mums jāsāk gūt punkti," uzsvēra Dārziņš.

Dārziņš vienatnē pret ASV vārtsargu Benu Bišopu izrāvās pirmajā trešdaļā, turpretim pēdējā perioda sākumā tādu pašu iespēju neizmantoja Mārtiņš Cipulis.

Savukārt ASV hokejists Neits Tompsons teica, ka pirmās 40 minūtes laukumā ritēja smaga cīņa, taču amerikāņi labi nospēlējuši aizsardzībā, turklāt vārtos iespaidīgs bijis Bišops. Atzinīgi Tompsons novērtēja arī komandas spēli vairākumā un mazākumā, kas ļāvis gūt stabilu uzvaru.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei pirmdien būs brīvdiena, bet nākamās spēles ieplānotas otrdien pret Austriju (plkst. 16.15), ceturtdien pret Slovākiju (plkst. 20.15), 11.maijā pret Vāciju (plkst. 20.15), 13.maijā pret Franciju (plkst. 16.15) un 14.maijā pret Somiju (plkst. 20.15).

PČ priekšsacīkstēs otrā grupā Stokholmā spēlē Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija. Ceturtdaļfinālus izspēlēs vienas grupas komandas, bet abi pusfināli un spēles par medaļām paredzētas Stokholmā. Vietu elitē zaudēs katra astoņnieka vājākā komanda, un čempionāts pēc grupu kārtas būs beidzies arī citām komandām, kas netiks grupas četriniekā. PČ Helsinkos un Stokholmā risināsies līdz 19.maijam.