Dāņu uzvara izdzēš Latvijas hokejistu cerības uz ceturtdaļfinālu

Dānijas hokejisti pirmdien Maskavā ar četriem skaitliskā vairākumā gūtiem vārtiem pēdējā spēlē grupā nodrošināja uzvaru 4:1 pret vietu elitē jau zaudējušo Kazahstānu un atstāja Latvijas izlasi bez cerībām uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas valstsvienība pēdējā spēlē otrdien pret Norvēģiju varēs pacīnīties tikai par Latvijas Hokeja federācijas noteikto mērķi iekļūt desmitniekā.

Dāņi pirmajā trešdaļā trīsreiz realizēja skaitlisko pārsvaru un panāca 3:0. Lai gan pēc pārtraukuma Kazahstānas izlase rezultāta starpību samazināja, dāņi vēlreiz bija rezultatīvi vairākumā, un pēdējā periodā rezultāts vairs nemainījās. Kazahstānas hokejisti mačā nopelnīja sešus noraidījumus, no kuriem četrus Dānijas izlase rezultatīvi izmantoja.

Grupā gūtā ceturtā uzvara gan vēl negarantē Dānijai valstsvienības vēsturē otro dalību ceturtdaļfinālā. Ja šveicieši otrdien pamatlaikā uzveiks Čehiju, dāņi paliks pirmie aiz svītras.

Latvijas hokejisti pasaules čempionātā ceturtdaļfinālā nav spēlējuši kopš 2009.gada, savukārt dāņi līdz šim vienīgo reizi izslēgšanas kārtu sasniedza gadu vēlāk.

No izredzēm tikt ceturtdaļfinālā pirmdien šķīrās arī norvēģi, kas ar 0:3 piekāpās mājiniecei Krievijai. Maskavas grupā dalība ceturtdaļfinālā ir garantēta Čehijai, Krievijai un Zviedrijai, bet uz pēdējo vakanci pretendē Dānija un Šveice. Latvijas hokejisti atkarībā no pašu sekmēm spēlē pret Norvēģiju un Šveices-Čehijas mača iznākuma grupā var ierindoties no 5. līdz 7.vietai astoņu komandu konkurencē.

Savukārt otrā priekšsacīkšu grupā Sanktpēterburgā no cerībām uz dalību ceturtdaļfinālā šķīrās Francijas izlase, kas ar 0:4 piekāpās pašreizējai čempionei Kanādai. Francijas neveiksme oficiāli apstiprināja Vācijas dalību ceturtdaļfinālā, kur vieta ir garantēta arī Kanādai un Somijai. Ceturtās ceļazīmes īpašniekus otrdien klātienes cīņā noskaidros Slovākijas un ASV izlases, turklāt slovākiem nepieciešama uzvara pamatlaikā.

Pa četrām divu apakšgrupu komandām cīņu turpinās ceturtdaļfinālā. Pasaules čempionāts Maskavā noslēgsies svētdien.