Dalasas «Stars» ar uzvaru pret Tampabejas «Lightning» sāk Stenlija kausa finālsēriju

Nacionālā Hokeja līga (NHL) sasniegusi savu kulmināciju — Stenlija kausa izcīņas finālu. Sērijas pirmajā mačā sestdien Dalasas "Stars" ar 4:1 pārspēja Tampabejas "Lightning", liecina NHL informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0.

Uzvarētāju vārtos teicami darbojās Antons Hudobins, kurš atvairīja 35 no 36 metieniem. Savukārt Dalasas hokejisti visas spēles gaitā veica tikai 20 metienus, no kuriem četri bija sekmīgi.

Pirmajā periodā Džoels Henlijs atklāja "Stars" rezultātu, taču Janī Gords septiņas minūtes vēlāk atgrieza līdzsvaru uz tablo. Otrās trešdaļas vidū Džeimijs Oleksiaks vēlreiz izvirzīja vadībā "Zvaigznes", savukārt perioda pēdējā minūtē Džoels Kiviranta panāca 3:1. Pēdējās 20 minūtēs Tampabejas spiediens pieauga, "Lightning" izpildot 22 metienus pa pretinieku vārtiem. Tomēr rezultāts palika nemainīgs līdz mača pēdējai minūtei, kad Džeisons Dikinsons ripu raidīja jau tukšos vārtos.

Spēles spilgtākie momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nākamā spēle abām komandām paredzēta pirmdien.

Austrumu konferences finālā Tampabejas "Lightning" ar 4-2 pieveica Ņujorkas "Islanders", savukārt Dalasas "Stars" Ritumos ar 4-1 pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Līdz šim Dalasas komanda kāroto trofeju ieguvusi vienu reizi, Stenlija kausu virs galvām ceļot 1999. gadā. Arī "Lightning" čempionu godā bijuši tikai vienu reizi, uzvaru gūstot 2005. gadā.

NHL finālsērija tiek aizvadīta Covid-19 drošos apstākļos Edmontonā.

Pandēmijas dēļ šogad NHL netika aizvadīta pilnvērtīga sezona. Pēc pārtraukuma spēles atsākās augustā Toronto un Edmontonā, kur 24 komandas piedalījās līdz šim nebijušā izslēgšanas turnīra formātā.

Jau ziņots, ka izslēgšanas turnīra pirmo kārtu negaidīti nepārvarēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", savukārt Elvja Merzļikina un Matīsa Edmunda Kivlenieka Kolumbusas "Blue Jackets" ar 1-4 atzina "Lightning" pārākumu.