CSKA uzveic KHL čempioni SKA un iekļūst Gagarina kausa finālā

Maskavas CSKA komanda pirmdien, 28.martā pagarinājumā uzveica Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pagājušās sezonas uzvarētāju un sasniedza Gagarina kausa finālu.

CSKA izbraukumā ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzveica SKA hokejistus, Gagarina kausa Rietumu konferences sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-0.

Mača pirmā perioda vidū CSKA vadībā izvirzīja Ivans Teļegins, bet SKA neizšķirtu panāca vien nepilnas astoņas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām, kad skaitliskajā vairākumā vārtus guva Antons Belovs.

Spēles pagarinājuma otrajā minūtē CSKA labā vārtus guva Sergejs Andronovs, atnesot komandai uzvaru šajā mačā un visā sērijā.

Maskavas kluba vārtsargs Iļja Sorokins šajā mačā atvairīja 36 pretinieku metienus.

CSKA, kas šosezon bija labākā komanda KHL regulārajā čempionātā, Gagarina kausa finālā spēlēs pirmo reizi.

Ziņots, ka CSKA sērijas pirmajās divās spēlēs savā laukumā uzvarēja SKA ar 3:0 un 3:2, bet trešajā mačā viesos izcīnīja panākumu ar 1:0 trešajā pagarinājumā.

Arī pērn CSKA un SKA tikās Rietumu konferences finālā. Maskavieši uzvarēja sērijas pirmajās trīs spēlēs, bet SKA pēc tam guva uzvaru četros mačos pēc kārtas un iekļuva Gagarina kausa finālā, kurā pēc tam uzvarēja Kazaņas "Ak Bars" un pirmo reizi kluba vēsturē izcīnīja KHL galveno balvu.

Kā vēstīts, Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijā Ufas "Salavat Julajev" komanda svētdien, 27.martā guva pirmo uzvaru, savā laukumā ar 3:2 uzveicot Magņitogorskas "Metallurg", taču sērijā līdz četrām uzvarām ir zaudētājos ar 1-2.

Izslēgšanas spēļu otrajā kārtā - konferenču pusfinālos - CSKA ar 4-1 uzvarēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuru trenē latvieši Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Savukārt SKA ar 4-2 uzvarēja Maskavas "Dinamo", kurai traumas dēļ nevarēja palīdzēt Mārtiņš Karsums.

Tikmēr Austrumu konferencē Magņitogorskas "Metallurg" ar 4-1 uzvarēja Novosibirskas "Sibirj", bet "Salavat Julajev" ar 4-3 pieveica Omskas "Avangard".

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs nav iekļuvusi jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.