Čikāgas «Blackhawks» uzvar pagarinājumā un spēlēs Stenlija kausa finālā

Čikāgas "Blackhawks" sestdien otrajā pagarinājumā ar 4:3 spēja pieveikt Losandželosas "Kings", un ar uzvaru pār līdzšinējiem trofejas īpašniekiem iekļuva Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālā, informēja rīkotāji. Cīņā par Stenlija kausu Čikāgas klubs tiksies ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Bostonas "Bruins".

Rietumu konferences finālā sērijā līdz četrām uzvarām Čikāgas klubs bija pārāks ar 4:1. Savukārt pirmā spēle fināla sērijā līdz četrām uzvarām risināsies trešdien "Blackhawks" mājvietā.

Pusfināla sērijas pēdējā cīņā mājiniekiem Čikāgā ar trīs vārtu guvumu izcēlās Patriks Keins, kurš iemeta arī uzvaras vārtus otrā pagarinājuma 12.minūtē. No zaudējuma pamatlaikā "Kings" izglābās 9,4 sekundes pirms trešā perioda beigām, kad Maiks Ričardss panāca izlīdzinājumu 3:3.

Čikāgas un Bostonas klubi ir vieni no līgas dibinātājiem, taču Stenlija kausa finālā tie vēl nav tikušies. "Blackhawks" cīnīsies par kluba vēsturē piekto Stenlija kausu pēc iepriekš gūtajām trofejām 1934., 1938., 1961. un 2010.gadā. Bostonas klubs Stenlija kausu ieguvis jau sešas reizes - 1929., 1939., 1941., 1970., 1972. un 2011.gadā.