Čikāgas «Blackhawks» uzvar pagarinājumā un pēdējie tiek NHL Stenlija kausa pusfinālā

Čikāgas "Blackhawks" trešdien ar uzvaru 2:1 pagarinājumā pār Detroitas "Red Wings" iekļuva Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Rietumu konferences finālā Čikāgas klubs tiksies ar pašreizējiem trofejas īpašniekiem Losandželosas "Kings".

Uzvaras vārtus Čikāgā laukuma saimniekiem pagarinājuma 4. minūtē guva Brents Sībruks, sērijā līdz četrām uzvarām nodrošinot "Blackhawks" 4:3 pārsvaru. Pēc sērijas ceturtās spēles "Blackhawks" bija iedzinējos ar 1:3, taču guva trīs uzvaras pēc kārtas un iekļuva nākamajā kārtā.

Sērijā pēdējā spēlē "Blackhawks" otrās trešdaļas sākumā vadībā izvirzīja Patriks Šārps, bet izlīdzinājumu trešā perioda pirmajā minūtē Detroitas klubam panāca Henriks Zeterbergs. Ar sezonā pirmajiem vārtiem izslēgšanas spēlēs Sībruks uzvaru nodrošināja laukuma saimniekiem.

Jau vēstīts, ka Austrumu konferences finālā Pitsburgas "Penguins" tiksies ar Bostonas "Bruins", kuru rīcībā ir arī Latvijas uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Otro reizi NHL vēsturē Stenlija kausa pusfinālā spēlēs komandas, kas pēdējos četros gados kļuva par trofejas ieguvējām. "Penguins" Stenlija kausu izcīnīja 2009.gadā, bet turpmākajās sezonās triumfēja Čikāgas, Bostonas un Losandželosas klubi. Iepriekš vienīgo reizi pēdējo četru gadu čempionvienības pusfinālos spēlēja 1945.gadā.