Ceļā uz Sočiem Latvijas valstsvienība uzvar Krievijas hokejistus

Latvijas izlase ar 4:1 piektdien uzvarēja Krievijas hokejistus pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties februārī paredzētajam Soču ziemas Olimpisko spēļu turnīram. Abas komandas "Arēnā Rīga" atkārtoti tiksies sestdien.

Uzvarētājiem rezultatīvi bija Artūrs Kulda, Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis un Miķelis Rēdlihs. Otrās trešdaļas sākumā Latvijas valstsvienības pārsvars sasniedza trīs vārtus, bet cīņas turpinājumā Krievijas izlase sasparojās. Pēdējā trešdaļā viesi rezultāta starpību samazināja, taču pēdējās sekundēs Rēdlihs iemeta ripu tukšos vārtos.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans pēc spēles teica, ka sestdien ļaus atpūsties komandas līderiem. "Jāredz, ko var paveikt tādi spēlētāji kā [Guntis] Galviņš un [Vitālijs] Pavlovs, nevis Karsums," paskaidroja treneris. "Uz divām [brīvām] vietām ir apmēram 10 spēlētāju," konkurenci par vietu olimpiskajā sastāvā raksturoja Nolans. Viņš bija apmierināts ar komandas parādīto spēli un uzsvēra, ka runa nav par rezultātu, bet gan par parādīto sniegumu.

Mājinieki ar saskaņotāku spēli uzbrukumā vairāk apdraudēja Krievijas izlases vārtus, un rezultātu atklāja skaitliskajā vairākumā, kad pirmās trešdaļas vidū Kulda ar patālu un spēcīgu metienu pārspēja piesegto pretinieku vārtsargu Staņislavu Gaļimovu.

Rezultatīvs Latvijas izlasei izdevās otrās trešdaļas sākums, nedaudz vairāk kā minūtes laikā panākot 3:0 pārsvaru. Miķeļa Rēdliha piespēli caur zonas centru Karsums pabeidza ar metienu tukšā vārtu stūrī, bet Indrašis pēc ieturētas pauzes no asa leņķa raidīja ripu starp Gaļimova kājsargiem, pārvēršot vārtu guvumā skaitlisko pārsvaru. Latvijai spēlējot mazākumā, iespēja parādīt savu meistarību bija arī šosezon vēl bez kluba esošajam vārtsargam Edgaram Masaļskim.

Krievijas hokejisti aktivizējās pēdējā trešdaļā, arvien vairāk laika pavadot laukuma saimnieku aizsardzības zonā. Rezultāta starpību septiņas minūtes pirms cīņas beigām samazināja Aleksandrs Pankovs, individuāli izlaužoties līdz vārtiem. Latvijas izlasei aizsardzībā un Masaļskim darba vairs netrūka, un pēdējās minūtes spēle gandrīz pastāvīgi bija mājinieku zonā. Cīņas izskaņā viesi aizstāja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, ko Miķelis Rēdlihs izmantoja, raidot ripu tukšos vārtos.

Karsums spēles starplaikā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukuma saimnieki ātrāk spēja atrast kopīgu valodu, jo spēlētāji viens otru pazīst jau no bērna kājas. Savukārt viesu sastāvā pulcēti spēlētāji, kas vēl nav atraduši spēles saites.

Krievijas izlasē spēlēm Rīgā iekļauti dažādu KHL klubu hokejisti. Krievijas izlases pirmais sastāvs galvenā trenera Zinetulas Bilaletdinova vadībā nedēļas nogalē spēlē Eirotūres posmā, bet uz Rīgu atbraukušo komandu vada U-20 izlases galvenais treneris Valērijs Bragins.

Nolana vadītajā izlasē nav savainoto uzbrucēju Laura Dārziņa, Jāņa Sprukta un Andra Džeriņa, kā arī aizsarga Oskara Cibuļska. Atpūta dota vairākiem Rīgas "Dinamo" veterāniem, kas iepriekš tika iekļauti paplašinātajā kandidātu sarakstā.

Gatavojoties 2014. gada Soču ziemas Olimpiskajām spēlēm, Latvijas izlase 17. un 18. decembrī izbraukumā divas reizes tiksies ar Vācijas izlasi. Soču starta priekšvakarā paredzētas pārbaudes spēles pret Krieviju 8.februārī un Austriju 10.februārī. Olimpisko turnīru Latvijas izlase sāks 12. februārī pret pasaules čempionāta sudraba medaļniekiem šveiciešiem. Otrā spēle grupu kārtā būs 14.februārī pret Čehiju, savukārt dienu vēlāk jāspēlē pret pasaules čempioniem zviedriem.

Pārbaudes spēle:

Latvija - Krievija 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Vārtus guva: Artūrs Kulda, Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs - Aleksandrs Pankovs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Staņislavs Gaļimovs