Čehu uzveiktie ASV hokejisti konkurēs ar Latviju par vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Čehijas hokejisti pirmdien pasaules čempionātā ar 1:0 uzveica ASV izlasi, kura neklātienes sāncensībā ar Latvijas valstsvienību konkurēs par grupā pēdējo vakanci iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Uzvaru čehiem nodrošināja Mateja Blumela vārtu guvums pirmajā trešdaļā. Čehijas vārtos nepārspēts palika Karels Vejmelka, atvairot 24 metienus.

Latvijas hokejisti sasniegs ceturtdaļfinālu, ja otrdien pamatlaikā uzveiks zviedrus, bet ASV izlase pēc trešās trešdaļas zaudēs norvēģiem, kuri līdz šim ir pārspējuši tikai B grupā divas vājākās komandas Austriju un Lielbritāniju.

Vietu elitē iepriekš pirmdien A grupas pastarīšu duelī zaudēja Itālijas izlase, kas izšķirošajā spēlē ar 2:5 piekāpās Kazahstānas hokejistiem.

Vēlāk pirmdien Helsinkos cīņu par vietu ceturtdaļfinālā turpinās Dānijas izlase, tiekoties ar Kanādu. Tikmēr otrā grupā Austrijas un Lielbritānijas izlašu cīņā Tamperē kļūs zināms, kura no abām komandām izkritīs uz zemāku čempionāta līmeni.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pasaules čempioni Somijā kļūs zināmi svētdien, 29. maijā.