Čehijas un Kanādas hokejisti pirmie sasniedz pasaules čempionāta pusfinālu

Čehijas un Kanādas hokeja izlases ceturtdien pasaules čempionātā Somijā pirmās nodrošināja dalību pusfinālā. Čehi ceturtdaļfinālā ar 4:1 bija pārāki par Vācijas valstsvienību, savukārt pašreizējie titula īpašnieki kanādieši atspēlēja trīs vārtu deficītu un pagarinājumā ar 4:3 pieveica Zviedrijas hokejistus.

(papildināts ar Kanādas izlases iekļūšanu pusfinālā)
Spēlē Helsinkos izšķiroša bija Čehijas izlases līderu prasme skaitliskā pārsvara realizēšanā. Līdz pirmās trešdaļas vidum 2:0 vadību nodrošināja Davids Pastrņāks un Romans Červenka, bet otrā perioda vidū trešo reizi vairākumu realizēja Davids Krejči. Pēdējā trešdaļā Morics Zeiders vienus vārtus atguva, Vācijai spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, bet mača beigās Jirži Smejkals iemeta ripu tukšos vāciešu vārtos.

Dienas pirmajā ceturtdaļfinālā Tamperē Kanādas un Zviedrijas spēlē pēc pamatlaika bija neizšķirts 3:3, bet jau pagarinājuma pirmajā minūtē vairākumā uzvaras vārtus guva Dreiks Batersons.

Kanādas un Zviedrijas spēles epizodes

Teicams sākums izdevās Zviedrijas izlasei, kam Karla Klingberga un Viljama Nīlandera gūtie vārti ļāva septiņās minūtēs panākt 2:0. Otrā perioda vidū Makss Fribergs guva trešos vārtus, tomēr kanādieši spēja pēdējā trešdaļā atspēlēties. Raiens Greivss samazināja rezultāta starpību, bet pēdējos divus vārtus Kanādas izlase iemeta pamatlaika priekšpēdējā minūtē. Pēc vārtsarga aizstāšanas ar laukuma spēlētāju vārtus guva Pjērs Liks Dibuā un Mets Barzals.

Vēlāk ceturtdien Šveices hokejisti Helsinkos tiksies ar ASV izlasi, savukārt Tamperē mājinieki somi spēlēs pret Slovākijas valstsvienību. Šveices un ASV spēli tiešraidē plkst. 20.10 varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Pusfināla pārus noteiks pēc komandu ranga grupu kārtas noslēgumā. Rangā augstākās vietas īpašniece pusfinālā tiksies ar viszemāk ierindojušos komandu.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdaļfinālā netika un čempionātu noslēgs 10.vietā.

Čempionāta pusfināli sestdien notiks Tamperē, kur svētdien risināsies arī abas finālspēles.