«Canadiens» pēc 28 gadu pārtraukuma atgriežas Stenlija kausa finālā

Monreālas "Canadiens" komanda ceturtdien sasniedza savu pirmo Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālu kopš 1993.gada.

Monreālieši pusfināla sestajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:2 pagarinājumā pārspēja Vegasas "Golden Knights". Sērijā līdz četrām uzvarām "Canadiens" komanda bija pārāka ar 4-2.

Pirmā perioda 15.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Šī Vēbers, kurš vairākumā uzbrukuma zonā uztvēra pretinieka mesto ripu un raidīja to vārtos. Nepagāja ne minūte, kad Railijs Smits pie vārtiem pielaboja ripas lidojuma virzienu un panāca 1:1.

Otrā perioda vidū Kols Kofīlds saņēma piespēli un uzbrukuma zonā apveda pretinieku, pēc izgājiena vienatnē pret vārtsargu panākot 2:1 mājinieku labā. Tomēr arī šoreiz "Golden Knights" izlīdzināja rezultātu, jo trešā perioda otrajā minūtē Aleks Martiness pie vārtiem uztvēra atlēkušo ripu un raidīja to tīklā.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, bet pagarinājuma otrajā minūtē Arturi Lehtonens pēc Filipa Danolta piespēles pretuzbrukumā panāca 3:2 un ieveda "Canadiens" finālā.

Monreālas komandas vārtos Kerijs Praiss atvairīja 37 metienus, bet pretiniekiem Robins Lēners tika galā ar 29 metieniem.

"Canadiens" NHL finālsērijā spēlējusi 34 reizes, pēdējo no tām 1993.gadā, kad izcīnīja savu 24.čempiontitulu. "Canadiens" ir titulētākā Stenlija kausa komanda.

Piektdien Tampā noskaidrosies komanda, kas būs Monreālas vienības pretiniece finālā. Otrā pusfinālā pēc sešām spēlēm starp Tampabejas "Lightning" un Ņujorkas "Islanders" komandām rezultāts ir neizšķirts 3-3.