Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Merkele – par ātru ES budžeta pieņemšanu

Panorāma

Panorāma

Daugavas ledus halle – uz plāna ledus

Būvnieku nesaskaņas raisa bažas par «Daugavas» stadiona hokeja halles laicīgu tapšanu

"Daugavas" stadiona ledus hallei Rīgā jābūt gatavai 2021.gada martā, tādēļ būvdarbi šeit turpinās pilnā sparā par spīti tam, ka pār celtnieku galvām ik pa laikam savelkas drūmi mākoņi. Ne vien tiešā, bet arī pārnestā nozīmē, jo iespējamas krāpniecības dēļ projekts varētu zaudēt Eiropas finansējumu un tad rastos grūtības norēķināties ar būvniekiem.

Ledus halles projektēšanas un būvniecības kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk kā 10,3 miljoni eiro. Aptuveni astoņus miljonus eiro finansē Eiropas fondi, un šo summu Latvija varētu zaudēt vienas sūdzības policijai dēļ.

Proti, būvdarbus veic apvienība “ARMS”, kas būvprojekta izstrādei piesaistījusi apakšuzņēmējus SIA “Ozola un Bula, arhitektu birojs”. Tie savukārt projektēšanas darbiem salīguši vēl citus apakšuzņēmējus, starp kuriem radušās nesaskaņas. Šī konflikta laikā kāda būveksperte maija sākumā vērsās policijā ar iesniegumu, ka viņas paraksts uz ledus halles būvprojekta esot viltots. Policija par to informēja Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA).

CFLA Infrastruktūras attīstības departamenta direktore Solita Dombrovska paskaidroja, ka tādēļ halles būvniecībā un projektēšanā ir apturēti visi maksājumi. 

"Ņemot vērā to, ka fondu finansējumu mēs uzraugām un mums ir nulles tolerances līmenis pret jebkuriem krāpšanas vai interešu konflikta gadījumiem, reaģējot uz šo informāciju, mēs esam apturējuši visus maksājumus, kas saistās ar šīs ledus halles projektēšanu un būvniecību," teica Dombrovska.

Interesanti, ka tā pati būveksperte, kura maija sākumā sūdzējās par viņas paraksta viltošanu, tagad iesniegusi policijā jaunu iesniegumu, kurā lūdz nesākt kriminālprocesu par dokumentu viltošanu, jo esot kļūdījusies un tagad atcerējusies, ka ir piedalījusies būvprojekta izstrādē. Tātad nekāds pārkāpums neesot noticis. Taču CFLA atsāks izmaksas tikai tad, kad saņems  oficiālu apstiprinājumu no Valsts policijas, kas gaidāms tuvākajās dienās.

"Daugavas" stadiona vadība apgalvo, ka finanšu plūsmas apturēšana pagaidām nav kavējusi būvdarbus. "Kā redzat, būvdarbi turpinās un viss iet pēc noteiktā grafika," sacīja VSIA “Daugavas stadions” valdes loceklis Daniēls Nātriņš. "Visi procesi norisinās, un mēs gaidām policijas lēmumu par radušos situāciju."

Cerot uz to, ka situācija pozitīvi atrisināsies, būvnieki uzņemas risku un turpina projekta realizāciju noteiktajos termiņos.

Latvijas Televīzijai ir zināms, ka iesaistītās puses apspriedušas arī scenāriju, kā rīkoties, ja izmeklēšana ievelkas un naudas plūsma tuvākajā laikā netiek atjaunota. Viena no iespējām, lai neizgāztu pasaules hokeja čempionātu, ir lūgt papildu finansējumu no valsts budžeta. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs cer, ka nekas tāds nenotiks.

"Ja mēs sākām just kādā brīdī risku, ka "Daugava" nespēs norēķināties ar būvnieku, kas var būt īpaši riskanti arī no hokeja čempionāta rīkošanas viedokļa, tad mēs vērtēsim jautājumu par iespējamu vēršanos valdībā un informēšanu par iespējamiem risinājumiem. Šobrīd mēs ceram, ka šādas vajadzības nebūs."

Nākamgad pasaules hokeja čempionāts sāksies 21. maijā un risināsies vienlaikus Baltkrievijā un Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt