Būtiskas izmaiņas Rīgas «Dinamo» spēles stilā jaunajā sezonā neparedz

Hokeja klubs Rīgas "Dinamo" beidzot spēris pirmos soļus, gatavojoties jaunajai sezonai. Komanda nedēļas sākumā paziņoja, ka par galveno treneri kļūs Pēteris Skudra, tādējādi aizpildot Ģirta Ankipāna atstāto vietu pēc neveiksmīgas iepriekšējās sezonas. Tomēr Skudras nolīgšana ir tikai pirmais no daudziem soļiem, lai komanda vispār varētu sākt treniņus, nemaz nerunājot par spēlēm. Eksperti gan sagaida, ka lielu izmaiņu komandas spēles stilā nebūs.

Ledus beidzot sakustējies – Rīgas "Dinamo" pirmdien izziņoja, ka noslēgts līgums ar galveno treneri Skudru. Vienība bez trenera bija kopš marta sākuma, kad netika turpināta sadarbība ar Ankipānu. Šo mēnešu laikā "Dinamo" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis daudzas reizes solīja, ka trenera jautājums drīzumā tiks atrisināts, taču atrisinājums nedevās rokās līdz pat jūlija vidum. Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Skudra sevi sekmīgi apliecinājis, strādājot kā galvenais treneris Ņižņijnovgorodas "Torpedo". 

Rīgas «Dinamo» tuvojas KHL sezonas sākumamMāris Bergs

  Mainoties trenerim, vienmēr uzdod jautājumu, vai un kā mainīsies komandas spēles maniere. Sporta komentētājs televīzijā Aivars Zaharovs uzskata, ka Skudras vadībā lielas izmaiņas nesagaidīt. Tā kā Ankipāns ir mācījies no Skudras, nav pamata gaidīt izmaiņas, teica Zaharovs. "Būs kaut kas līdzīgs kā līdz šim," viņš paskaidroja.

  Sagaidāms, ka "Dinamo" arvien spēlēs agresīvu hokeju, turklāt Skudras komandas jebkuram sāncensim ir sarežģīts pretinieks, jo neļauj laukumā ilgi domāt.

  Skudram vēl jāizziņo savi palīgi treneru korpusā, taču nākamais lielais jautājums ir spēlētāju komplektācija.

  Skudra trenera darbu apvienos arī ar ģenerālmenedžera pienākumiem, līdz ar to vismaz teorētiski viņš varēs izvēlēties savam iecerētajam modelim piemērotus hokejistus. Šajā situācijā vēlmes varētu nesakrist ar iespējām, proti, Savickis Krievijas ziņu aģentūrai TASS iepriekš teica, ka sponsora "Gazprom Export" devums "Dinamo" budžetā būs mazāks nekā iepriekš.

  Neoficiālas aplēses liecina, ka "Dinamo" nespēs aizsniegties pat līdz KHL noteiktajai algu grīdai jeb minimālajai summai, kas katrai komandai jātērē hokejistu algām, pastāstīja hokeja lietpratējs Ulvis Brože. Algu grīda plānota apmēram 4 miljoni eiro.

  Brože pieļauj iespēju, ka "Dinamo" atkārtosies situācija ar naudas vākšanu sezonas vidū, jo finanses nepieciešamas ne tikai spēlētāju algām, bet arī finansiāli ietilpīgām citām vajadzībām, tostarp ceļošanai, kas KHL ir nozīmīga tēriņu pozīcija. 

  Skudras vadītās komandas izcēlušās ar ļoti agresīvu spēles stilu, kas prasa teicamu fizisko sagatavotību.

  Pat ja līgumus ar hokejistiem sāktu parakstīt tūlīt un tagad, daļu leģionāru pirms treniņiem gaida 14 dienu pašizolācija, kas neizbēgami ietekmēs fizisko sagatavotību. Sporta komentētājs Zaharovs domā, ka svarīgs jautājums ir, kad sāksies KHL sezona.

  Lai gan KHL pirmās spēles teorētiski paredzētas septembrī, sezona drīzāk sāksies trīs nedēļas vēlāk un pašlaik par to vēl nekas nav skaidrs. Zaharovs uzsvēra, ka labu spēlētāju tirgū netrūkst arī pašlaik, un "Dinamo" būs svarīgi gan nokomplektēt komandu, gan sagatavot to pilnai sezonai. 

  Iepriekšējā sezona "Dinamo" padevās pagalam neizteiksmīga, savukārt 2018./2019.gada sezonā komandai pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu izslēgšanas mačos. Togad lielisku spēli demonstrēja vārtsargs Timurs Biļalovs un hokeja lietpratējs Brože domā, ka arī

  Skudras vadītās komandas panākumus lielā mērā izšķirs tieši sniegums vārtsargu līnijā.

  Brože prognozēja, ka Rīgas komandā abi vārtsargi droši vien būs leģionāri. Viņaprāt, "Dinamo" ar stabiliem vārtsargiem var cīnīties par iekļūšanu izslēgšas spēlēs, tādēļ klubam būs jāatrod nauda labu vārtu vīru nolīgšanai. 

  KHL sezonas sākums pagaidām paredzēts 2.septembrī, taču vairākās komandās, piemēram, Omskas "Avangard" un Maskavas "Spartak", konstatēta masveida inficēšanās ar Covid-19, kas varētu mainīt līgas plānus. Neskaidrs paliek jautājums, vai robežu šķērsošanas jautājumu dēļ "Dinamo" vispār spēlēs Rīgā. Iespējams, atbildes uz daudziem neskaidriem jautājumiem komandas vadība sniegs trešdien, iepazīstinot ar sezonas plāniem. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Hokejs
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti