Bufalo «Sabres» uzvar Girgensona NHL karjerā 200.spēlē

Zemgus Girgensona 200.spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL) uzbrucēja pārstāvētā Bufalo "Sabres" otrdien ar 3:1 izbraukumā uzvarēja Ņūdžersijas "Devils", liecina NHL informācija. Girgensons rezultativitātes punktus neguva, taču kļuva tikai par sesto Latvijas hokejistu, kam bijis pa spēkam aizvadīt divus simtus spēļu pasaulē spēcīgākajā līgā.

Girgensons Ņūdžersijā spēlēja 15 minūtes (15:01), vienreiz meta pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu un nopelnīja neitrālu lietderības rādītāju. Pirms Girgensona Latvijas hokejā 200 spēļu robežu NHL sasniedza tikai Sandis Ozoliņš, Artūrs Irbe, Sergejs Žoltoks, Kārlis Skrastiņš un Raitis Ivanāns.

"Sabres" divu vārtu pārsvaru nodrošināja Raiens O'Reilijs un Johans Larsons, kurš trešā perioda sākumā panāca 2:0. Rezultāta starpību samazināja Jakobs Josefsons, bet pēdējā minūtē Džeks Eihels vēl iemeta ripu tukšos "Devils" vārtos.

Bufalo klubs gan izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, taču jau piektajā sezonā pēc kārtas izslēgšanas turnīrā nespēlēs. Līdz sezonas beigām "Sabres" atlicis aizvadīt spēles piektdien mājās pret Kolumbusas "Blue Jackets" un sestdien viesos pret Ņujorkas "Islanders".

Šosezon 22 gadus vecais Girgensons 69 spēlēs ir guvis septiņus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles. NHL karjerā viņa rēķinā ir 30 iemestu vārtu un 40 rezultatīvu piespēļu. Sagaidāms, ka Girgensons pēc NHL regulārās sezonas beigām pievienosies valstsvienībai pasaules čempionātā.

Ar 80 spēlēs nodrošinātiem 79 punktiem "Sabres" pakāpās uz 13.vietu 16 komandu konkurencē Austrumu konferencē.