Briti pēdējā trešdaļā ielaiž piecus vārtus, pasaules hokeja čempionātā izkrīt no elites

Lielbritānijas hokeja izlase pirmdien pēdējā spēlē pasaules čempionātā ar 3:5 zaudēja Austrijai un, paliekot grupā pēdējā vietā, izkrita no elites uz zemāku līmeni. Visus piecus vārtus briti ielaida pēdējā trešdaļā, kuras sākumā bija vadībā ar 2:0.

Britiem bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, savukārt Austrijas valstsvienībai pietiktu ar punktu par neizšķirtu pamatlaikā, lai nākamgad nepārceltos uz pirmās divīzijas A grupu.

Lielbritānijas izlase atklāj rezultātu

Rezultātu Lielbritānijas izlase atklāja minūti pirms pirmā pārtraukuma, realizējot skaitlisko vairākumu. Vārtu priekšā rezultatīvi nospēlēja Metjū Maijerss.

Briti divkāršo pārsvaru

Roberts Doudss otrā perioda sākumā divkāršoja britu pārsvaru. Līdzīgi kā dienu iepriekš pret Latviju britiem tikt pie vārtu guvuma palīdzēja ripas ievirzīšana ar slidu, bet tiesnešiem pret to nebija iebildumu. Lielbritānijas hokejisti līdz otrā perioda beigām trīsreiz izrāvās vienatnē pret Austrijas vārtsargu Bernhardu Štarkbaumu, bet pārspēt viņu nespēja.

Pirmos vārtus gūst arī Austrijas izlase

Austrieši pēdējās trešdaļas sākumā samazināja rezultāta starpību - Ali Vukovics izslidināja ripu starp britu vārtsarga Bena Bounsa kājsargiem.

Lielbritānijas izlase panāk 3:1

Taču Lielbritānijas izlasei pietika ar pusotru minūti, lai atjaunotu divu vārtu pārsvaru. Vienatnē pret Štarkbaumu izrāvās Keids Nelsons un panāca 3:1.

Austrieši iemet savus otros vārtus

Vārtu birumu turpināja Austrijas izlase, Dominikam Heinriham vēlreiz samazinot britu vadību līdz minimumam.

Austrijas izlase panāk izlīdzinājumu

Vairāk spēka spēles beigu posmam saglabāja austrieši un trešā perioda vidū Benjamins Nisners panāca neizšķirtu.

Austrieši pirmoreiz izvirzās vadībā

Lielbritānijas izlases cerībām punktu pielika Tomass Rafls, minūti pirms pamatlaika beigām gūstot Austrijai ceturtos vārtus.

Ripa ielido tukšos Lielbritānijas vārtos

Neko britiem nedeva arī vārtsarga aizstāšana ar laukuma spēlētāju, turklāt Peters Šneiders iemeta ripu tukšos vārtos.

Vakara spēlē otrā grupā Helsinkos

Dānijas izlase ar 3:2 pirmo reizi pasaules čempionātos uzveica Kanādu, bet dalību ceturtdaļfinālā vēl nenodrošināja.

Izšķiroša dāņiem būs pēdējā spēle grupā otrdien pret Slovākiju, un savstarpējās spēles uzvarētājs tiks ceturtdaļfinālā. Tiesa, ja kanādieši zaudēs arī Francijai, bet slovāki uzveiks dāņus, trim komandām - Kanādai, Dānijai un Slovākijai - būs vienāds punktu skaits, un trijotnē vienu lieko cīņā par vietu ceturtdaļfinālā noteiks pēc savstarpējās spēlēs gūto un zaudēto vārtu starpības.

Vietu elitē iepriekš pirmdien otrā grupā zaudēja Itālijas izlase, kas ar 2:5 izšķirošajā spēlē zaudēja Kazahstānai. Savukārt Latvijas pārstāvētajā grupā ceturtdaļfinālistiem pievienojās Čehijas izlase, kas ar 1:0 pieveica ASV valstsvienību. Latvijas hokejisti sasniegs ceturtdaļfinālu, ja otrdien pamatlaikā uzveiks zviedrus, bet ASV pēc trešās trešdaļas zaudēs norvēģiem.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pasaules čempioni Somijā kļūs zināmi svētdien, 29.maijā.