Bostonas «Bruins» izvirzās vadībā cīņā par Stenlija kausu

Uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas "Bruins" pirmdien ar 2:0 mājas spēlē pārspēja Čikāgas "Blackhawks" un izvirzījās vadībā Nacionālās hokeja līgas (NHL) finālsērijā, informēja NHL. Cīņā līdz četrām uzvarām Bostonas klubs ieguva 2:1 pārsvaru.

Nepārspēts "Bruins" vārtos palika Tūka Rasks, atvairot 28 metienus. Izslēgšanas turnīrā Rasks savus vārtus neskartus nosargāja trešo reizi.

Daugaviņš laukumā pavadīja sešarpus minūtes, nopelnīja vienu noraidījumu, kā arī vienreiz meta pa vārtiem. Daugaviņa lietderības rādītājs bija neitrāls.

Uzvarētāji abus vārtus guva otrajā trešdaļā, kad rezulātu atklāja Daniels Peils, bet Patriss Beržerons realizēja skaitlisko pārsvaru un panāca 2:0. Pirmo reizi finālsērijas trijās spēlēs uzvarētāja noteikšanai nebija vajadzīgs papildlaiks.

Laukumā neizgāja "Blackhawks" rezultatīvais uzbrucējs Marians Hosa, kurš treniņos pirms spēles guva traumu.

Sērijā ceturtā spēle notiks trešdien Bostonā. Pirmajā spēlē uzvarēja "Blackhawks", taču Bostonas klubs ar panākumiem divās nākamajās cīņās pārņēma vadību sērijā.

Daugaviņš ir ceturtais Latvijas hokejists, kurš iekļuvis Stenlija kausa finālā, taču vienīgais trofejas ieguvējs līdz šim ir Sandis Ozoliņš, kurš 1996. gadā triumfēja Kolorādo "Avalanche" sastāvā. Ozoliņš finālā spēlēja arī 2003. gadā, kad bija Anaheimas "Mighty Ducks" aizsargs. Vārtsarga Artūra Irbes pārstāvētā Karolīnas "Hurricanes" finālā zaudēja 2002.gadā, bet 2010. gadā soli no kausa palika Filadelfijas "Flyers" ar Oskaru Bārtuli sastāvā.