Bļugers NHL debitē Pitsburgas «Penguins» uzvarētā spēlē

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers trešdien debitēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Pitsburgas "Penguins" sastāvā, palīdzot komandai savā laukumā ar 4:2 pārspēt līgas līdervienību Tampabejas "Lightning", liecina NHL informācija.

(papildināts ar Teodora Bļugera teikto)
Bļugers spēlēja sešarpus minūtes (6:24), veica vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1 un trešajā periodā arī divas soda minūtes par saplūkšanos pēc spēka paņēmiena pret viņu. Bļugers spēlēja ceturtās maiņas centra uzbrucēja pozīcijā.

"Lightning" - "Penguins" spēles apskats

"Penguins" pirmo vārtu guvumā aktīvi iesaistījās arī Bļugers, cīņā vārtu priekšā veicinot Reilija Šīhena precīzu metienu. Pitsburgas klubs trīs vārtus guva pirmajā trešdaļā un otrajā periodā panāca 4:0, līdz mača pēdējā posmā ar divu vārtu guvumu atbildēja viesi.

Bļugers pēc komandas uzvaras bija gandarīts par spēles iznākumu un atzina, ka debiju NHL gaidījis ilgi. Toties jau pirmais izgājiens uz NHL ledus izvērtās veiksmīgs un Latvijas uzbrucējs bija par to laimīgs.

"Tā noteikti [man] bija pirmā zelta maiņa," Bļugeru citēja NHL. "Tas bija labs sākums un jutos tā, ka tikko devāmies uz ledus un guvām vārtus. Protams, bija jauki, ka tajā piedalījos."

Atzinīgi Bļugera veikumu novērtēja Pitsburgas kluba galvenais treneris Maiks Salivans, uzteicot uzbrucēju par centību un labu spēli, kā arī labām prasmēm, komandai spēlējot mazākumā. Salivans sagaida, ka, iejūtoties NHL, Bļugers turpinās progresēt.

Izsaukumu uz NHL Bļugers nopelnīja otro reizi karjerā, bet pērn februārī viņš laukumā tā arī netika. Pitsburgas klubs Bļugeru izvēlējās 2012.gada draftā ar 52.numuru.

"Penguins" fārmklubā Amerikas hokeja līgā (AHL) 24 gadus Bļugers šosezon 45 spēlēs ir guvis 21 vārtus un veicis 18 rezultatīvas piespēles, kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju.

Ar 50 spēlēs gūtiem 60 punktiem Pitsburgas "Penguins" ieņem 5.vietu NHL Austrumu konferencē.

Neveiksmīgs vakars trešdien bija Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo "Sabres", kas viesos palika sausā un Dalasā ar 0:1 piekāpās "Stars" hokejistiem. Bens Bišops mājinieku vārtos atvairīja visus 30 metienus, bet vienīgos vārtus pirmās trešdaļas vidū guva Džeimijs Bens.

Girgensons spēlēja 12 minūtes (12:15), trīsreiz meta pa vārtiem, veica piecus spēka paņēmienus un maču pabeidza ar neitrālu lietderības rādītāju.