Bļugers gūst vārtus pret Merzļikinu un uzvar NHL latviešu derbijā

Sezonas pirmos vārtus otrdien guva latviešu hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš pārspēja Elvi Merzļikinu, palīdzot Pitsburgas "Penguins" ar 4:1 pieveikt Kolumbusas "Blue Jackets". Citā spēlē Rūdolfs Balcers bija ārpus pieteikuma mačā, kurā viņa pārstāvētā Tampabejas "Lightning" ar 2:4 atzina Detroitas "Red Wings" pārākumu, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

(papildināts ar Teodora Bļugera teikto)
Bļugers vārtus guva trešajā periodā, trīsarpus minūtes pirms spēles laika beigām. Merzļikins jau domāja par nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju, taču "Penguins" pārtvēra ripu un latviešu vārtsargs nepaspēja laikus atgriezties vārtos.

Bļugers gūst sezonā pirmos vārtus
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Teicama iespēja Bļugeram bija arī otrajā periodā, kad pret viņu tika veikts pārkāpums un latviešu uzbrucējam tiesneši ļāva izpildīt soda metienu. Vienatnē pret latviešu vārtsargu pārāks tomēr bija Merzļikins.

Teodors Bļugers par vārtu guvumu spēlē pret Merzļikinu
00:00 / 00:26
Lejuplādēt

Bļugers pēc spēles žurnālistiem teica, ka pirmie vārti sezonā ir īpaši, lai arī viņš centies par to daudz nedomāt. Bļugers piebilda, ka ar Merzļikinu ir labi pazīstami, jo daudz spēlējuši kopā jau bērnībā, kā arī vēlāk valstsvienībā.

Šosezon Bļugers guvis vienus vārtus un četras reizes asistējis partneriem.

Visas spēles garumā Bļugers uz ledus pabija 13 minūtes (13:14), no kurām teju piecas minūtes (4:56) skaitliskajā mazākumā. Viņš guva vienus vārtus, veica divus metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 60% iemetienu un spēli pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Bļugers arī tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Tikmēr Merzļikinam šī bija pirmā spēle kopš novembra vidus. Latvietis nule kā atgriezies ierindā pēc savainojuma ārstēšanas. Viņš atvairīja 30 no 34 metieniem jeb 88,2%.

Pitsburgas komandai šis bija trešais panākums pēc kārtas, kamēr "Blue Jackets" pēdējās sešās spēlēs uzvarējusi tikai vienu reizi.

Pitsburgas "Penguins" un Kolumbusas "Blue Jackets" spēles momenti

Paralēli Balcers izlaida kārtējo spēli ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ. Liepājnieks laukumā nav devies kopš 25. novembra.

Tampabejas komandai šis bija pirmais zaudējums pēdējās trīs spēlēs.

Tampabejas "Lightning" un Detroitas "Red Wings" spēlēs momenti

Sezonas kopvērtējumā pingvīni pakāpušies uz NHL Austrumu konferences piekto vietu. Aizvadītajās 26 spēlēs viņi iekrājuši 32 punktus. Tikmēr Tampabejas vienība ar 31 punktu 25 spēlēs ir septītajā pozīcijā. Konferences pēdējā vietā ir "Blue Jakcets", kas 24 spēlēs tikusi pie 18 punktiem.

Vēlāk trešdien "Blue Jackets" tiksies ar vēl vienu latviešu pārstāvēto komandu, uzņemot Zemgu Girgensonu un Bufalo "Sabres". Dienu vēlāk Tampabejas "Lightning" savā laukumā spēlēs ar Nešvilas "Predators", bet piektdien "Penguins" viesosies pie Girgensona "Sabres".