Bļugers gūst vārtus «Penguins» uzvarā; latviešu vārtsargiem nesekmīga diena «Blue Jackets» zaudējumā

Latviešu hokejists Teodors Bļugers otrdien atzīmējās ar sezonas devītajiem gūtajiem vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Pitsburgas „Penguins” ar 5:2 pieveica Toronto „Maple Leafs”. Tikmēr gan Elvis Merzļikins, gan Matīss Edmunds Kivlenieks pabija Kolumbusas „Blue Jackets” vārtos, vienībai ar 1:5 piekāpjoties Filadelfijas „Flyers”. Trīs uzvaru sērija pārtrūka Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo „Sabres”, kas ar 4:7 atzina Otavas „Senators” pārākumu, liecina NHL informācija.

Bļugers vārtus guva spēles otrajā periodā, tobrīd panākot 5:0. Latvietis ripu vārtos nogādāja pēc teicamas Sidnija Krosbija un Braiena Rasta izspēles, izpildot metienu no vārtu priekšas.

Bļugers gūst vārtus

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šī bija trešā spēle pēc kārtas, kurā Bļugers atzīmējās ar rezultativitātes punktiem, jo iepriekšējos divos mačos viņš atdeva rezultatīvas piespēles.  Šosezon viņš guvis deviņus vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles.

Bļugers spēlēja nepilnas 18 minūtes (17:41), no kurām teju četras (3:57) skaitliskajā mazākumā. Latvijas hokejist šajā mačā realizēja savu vienīgo metienu un izpildīja vienu spēka paņēmienu. Spēli viņš noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Pitsburgas „Penguins” un Toronto „Maple Leafs” spēles momenti

Tikmēr citā mačā latviešu vārtsargiem pagalam nesekmējās „Blue Jackets” spēlē. Kopumā pa latviešu sargātajiem vārtiem izpildīja vien 15 metienus, no kuriem trešā daļa lidoja vārtu tīkliņā.

Merzļikins šajā mačā atvairīja astoņus no 12 metieniem jeb 66,7%.

Identisks atvairīto metienu procents bija arī Kivleniekam, kurš atvairīja divus no trim metieniem.

Latviešu vārtsargu rokāde šajā spēlē notika trešā perioda ceturtajā minūtē, kad Merzļikina vietā stājās Kivlenieks.

Kolumbusas klubam šis bija sestais zaudējums pēc kārtas.

Kolumbusas „Blue Jackets” – Filadelfijas „Flyers” spēles epizodes

Savukārt Girgensons, kas spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā, otrdien spēlēja desmit minūtes (10:15), no kurām 24 sekundes vairākumā un 30 sekundes skaitliskajā mazākumā. Šajā laikā latvietis izpildīja vienu spēka paņēmienu un bloķēja vienu pretinieka metienu, spēli noslēdzot ar neitrālu +/- rādītāju.

Bufalo „Sabres” un Otavas „Senators” mača spilgtākie mirkļi

Sezonas kopvērtējumā „Penguins” ar 80 punktiem 58 spēlēs pakāpusies uz trešo vietu NHL Austrumu konferencē. Uz izslēgšanas spēļu zonas pēdējo vietu atkritusi „Blue Jackets”, kas 61 spēlē guvusi 72 punktus. Savukārt 12. vietā ir „Sabres”, kas 60 spēlēs tikusi pie 62 punktiem.

Kolumbusas „Blue Jackets” zaudējumu sēriju centīsies pārtraukt ceturtdien, kad uzņems Filadelfijas „Flyers”. Tajā pašā laikā „Penguins ” atkārtoti spēlēs ar Toronto „Maple Leafs”, šoreiz spēkojoties Kanādā. Savukārt „Sabres” nākamais mačs paredzēts sestdien viesos pie Bļugera „Penguins”.