Bļugers gūst NHL karjerā pirmos vārtus, Pitsburgas «Penguins» izcīna uzvaru

Karjerā otrajā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmos vārtus guva Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" ar 5:3 mājās uzveica Otavas "Senators", kas pēc NHL Zvaigžņu spēles iztiek bez cita Latvijas uzbrucēja Rūdolfa Balcera, liecina NHL informācija.

Bļugers no iemetiena punkta ar spēcīgu šķīlienu vārtu tālajā augšējā stūrī spēles 4.minūtē atklāja rezultātu, tiekot pie pirmā rezultativitātes punkta NHL karjerā. Laukumā Bļugers bija 11 minūtes (10:42), vienu reizi meta pa vārtiem un izcēlās ar pieciem spēka paņēmieniem.

Teodora Bļugera pirmie vārti NHL

Atzinīgi Bļugeru novērtēja Pitsburgas kluba treneris Maiks Salivans. "Mums šķiet, ka [Bļugers] tika galā itin labi. Viņš patiešām ir gudrs spēlētājs, viņš labi redz laukumu un nezaudē modrību, kad viņam nav ripa," Salivanu citēja NHL.

Otrā perioda vidū Pitsburgas kluba pārsvars sasniedza 3:0, un lielākais, ko "Senators" panāca, bija deficīta sadeldēšana līdz 3:4 piecas minūtes pirms mača noslēguma. "Penguins" uzvaru ar piektajiem vārtiem pāris minūtes vēlāk nostiprināja Džeiks Gencels, kam tas bija otrais precīzais metiens spēlē.

Pitsburgas klubs ar 51 spēlē gūtiem 62 punktiem ir 4.vietā Austrumu konferencē un nākamo spēli aizvadīs jau sestdien Toronto pret "Maple Leafs".

Savukārt Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" piektdien ar zaudējumu 3:7 pret Čikāgas "Blackhawks" sāka septiņu mājas spēļu sēriju. Latvijas uzbrucējs pie rezultativitātes punktiem netika.

Girgensons spēlēja 10 minūtes (9:48), kuru laikā bloķēja vienu metienu un nopelnīja neitrālu lietderības rādītāju.

Čikāgas klubs līdz otrās trešdaļas 6.minūtei panāca 3:0 pārsvaru, bet "Sabres" līdz trešā perioda vidum vēl spēja deficītu sadeldēt, pietuvojoties līdz 3:4. Tomēr līdz beigu svilpei mājinieku vārtos nonāca vēl trīs ripas.

Ar 51 spēlē iekrātiem 56 punktiem "Sabres" atkāpās uz 10.vietu Austrumu konferencē, vēl saglabājot cerības pacīnīties par iekļūšanu Stenlija kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā. Nākamais mačs "Sabres" hokejistus gaida otrdien pret Minesotas "Wild".

Girgensons sezonā 44 spēlēs ir guvis trīs vārtus un izcēlies ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.