Bļugera «Penguins» un Balcera «Sharks» uzvar NHL mačos; Girgensons un Merzļikins zaudē

Latviešu hokeja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" otrdien ar 4:1 apspēlēja Anaheimas "Ducks", kamēr Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 1:6 atzina Tampabejas "Lightning" pārākumu. Uzvaru otrdien guva Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks", kas ar 3:2 pagarinājumā pieveica Detroitas "Red Wings". Citā mačā Kolumbusas "Blue Jackets" bez Elvja Merzļikina ierindā ar 2:4 zaudēja Čikāgas "Blackhawks", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Bļugers spēlēja 15 minūtes (15:06), no kurām trīs minūtes un 27 sekundes mazākumā. Latvietis veica divus metienus, pielietoja tikpat spēka paņēmienus, uzvarēja 62% iemetienu un maču pabeidza ar neitrālu +/- rādītāju.

Šī bija atgriešanās spēle Jevgēņijam Malkinam, kurš pērn veica ceļgala operāciju. Savā sezonas pirmajā spēlē Malkins guva divus vārtus, atdeva rezultatīvu piespēli un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Tikmer Girgensons spēlēja nepilnas 15 minūtes (14:55), no kurām divas minūtes un 41 sekundi vairākumā. Viņš pa vārtiem nemeta, bet pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 80% iemetienu. Latvietis arī nopelnīja divas soda minūtes. Spēli Girgensons pabeidza ar neitrālu +/- rādītāju.

Bufalo "Sabres" un Tamapabejas "Lightning" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Sanhosē vienībai ilgstoši Balcers nevar palīdzēt ķermeņa lejasdaļas savainojuma dēļ. Latviešu uzbrucējs nav spēlējis kopš decembra sākuma.

"Sharks" komandai šis bija otrais panākums pēc kartas.

Tikmēr "Blue Jackets" zaudējumā par vārtu drošību atbildēja Jūnass Korpisalo, kurš atvairīja 16 no 19 metieniem jeb 84,2%.

Merzļikins savainojuma dēļ bija ārpus pieteikuma.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Čikāgas "Blackhawks" spēles spilgtākās epizodes

Sezonas kopvērtējumā "Penguins" ar 47 punktiem 35 spēlēs ir septītajā vietā NHL Austrumu konferencē. Trīs pozīcijas zemāk ir "Blue Jackets", kas 34 mačos tikuši pie 33 punktiem. Tikmēr "Sabres" ar 26 punktiem 35 spēlēs ir 14. vietā. Rietumu konferencē "Sharks" ar 41 punktu 37 spēlēs ir astotajā vietā.