Bļugera «Penguins» bombardē «Oilers» vārtus, taču zaudē papildlaikā

Latvijas hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas „Penguins” agrajā sestdienas mačā savā laukumā papildlaikā ar 1:2 piekāpās Edmuntonas „Oilers”, vēsta Nacionālā Hokeja līga (NHL). „Oilers” uzvaras vārtu brīdī laukumā atradās arī Bļugers.

(papildināts ar Zemgus Girgensona un Elvja Merzļikina klubu zaudējumiem)
Bļugers laukumā pabija teju 15 minūtes. Vairāk nekā divas no tām viņš spēlēja skaitliskajā mazākumā. Bļugers izpildīja kopumā sešus metienus pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -1.

„Pingvīni” krietni aktīvāk uzbruku, kopumā izpildot 52 metienus, tomēr tikai viens no tiem atrada ceļu pretinieku vārtos. Viesi vadībā izvirzījās spēles otrajā trešdaļā, taču pēdējā periodā, spēlējot skaitliskajā mazākumā, „Penguins” rezultātu izlīdzināja. Papildlaikā abām komandām bija vairākas teicamas izdevības, tomēr uzvaru izdevās izcīnīt „Oilers”.

Līdz šim „Penguins” 14 spēlēs iekrājuši 17 punktus, kas dod sesto vietu NHL Austrumu konferencē.

Vēlāk sestdien Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” ar 0:1 mājās piekāpās Ņujorkas "Islanders" un pirmoreiz sezonā zaudēja trešajā spēlē pēc kārtas. Girgensons laukumā bija 12 minūtes (12:03), trīsreiz meta pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu, kā arī nopelnīja neitrālu lietderības rādītāju.

Vienīgos vārtus Bufalo guva Deriks Brasārs, nodrošinot "Islanders" jau devīto uzvaru pēc kārtas. Par mača pirmo zvaigzni atzītais Semjons Varlamovs atvairīja visus 27 metienus.

Savukārt vārtsargs Elvis Merzļikins palika rezervistos spēlē, kurā viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar Jonasu Korpisalo vārtos savā laukumā palika tukšā pret Kalgari "Flames" - 0:3. Uzvarētāju vārtos Davids Ritihs tvēra visus 43 metienus, arī nopelnot mača pirmās zvaigznes laurus.