Bļugera pārstāvētajai «Penguins» uzvara; Girgensona un Merzļikina komandām zaudējumi

Latviešu hokejistu pārstāvētās komandas Nacionālās hokeja līgā (NHL) trešdien aizvadījušas spēles ar mainīgiem panākumiem – Teodora Bļugeta Pitsburgas “Penguins” ar 8:6 uzvarēja Vankūveras “Canucks”, Zemgus Girgeonsona Bufalo “Sabres” pagarinājumā ar 2:3 piedzīvoja zaudējumu Kalgari “Flames”, bet Elvis Merzļikins uz rezervistu soliņa noskatījās Kolumbusas “Blue Jackets” zaudējumu ar 2:3 pret Filadelfijas “Flyers”, liecina organizatoru informācija.

“Penguins” rezultatīvajā uzvarā Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 43 sekundes. Šajā laikā viņš bloķēja vienu metienu, izdarīja trīs spēka paņēmienus, uzvarēja 46 procentus iemetienu un maču noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu plus viens.

Pirmajā trešdaļā Džeiks Gencels un Braiens Rasts panāca 2:0 Pitsburgas labā, bet Džonanats Tanners Millers spēja vienus vārtus atgūt.

Otrajā trešdaļā “Canucks” guva trīs bezatbildes vārtus, bet noslēdzošajā trešdaļā Gencels samazināja vārtu starpību, tad sekoja divi Vankūvers komandas vārtu guvumi, bet tad Pitsburgai pieci vārtu guvumi pēc kārtas – divi Jevgēņija Malkina rēķinā un pa vienam Dominikas Kahunam, Zekam Estonam-Rīzam un Krisam Letangam.

“Penguins” ar 24 spēlēs sakrātiem 30 punktiem ir NHL Austrumu konferences piektajā pozīcijā. Nākamo spēli Bļugera pārstāvētā vienība aizvadīs piektdien, tiekoties ar Merzļikina pārstāvēto “Blue Jackets” vienību.

Tikmēr Zemgus Girgensons zaudējumā Kalgari “Flames” laukumā pavadīja deviņas minūtes un 55 sekundes, izdarot divus metienus pa vārtiem, pielietojot vienu spēka paņēmienu, un spēli viņš noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Rezultātu atklāja Tomass Džeims Brodijs, izvirzot “Flames” vadībā, un tikai otrajā trešdaļā Džimijs Vesejs rezultātu izlīdzināja. Trešajā trešdaļā komandas apmainījās vārtu guvumiem, bet papildlaikā uzvaras vārtus “Flames” labā guva Eliass Lindholms.

“Sabres” ar 25 punktiem 24 spēlēs ir NHL Austrumu konferences 11. vietā. Girgensona pārstāvētā komanda piektdien uzņems Toronto “Maple Leafs”.

Zaudējumu trešdien piedzīvoja arī “Blue Jackets”, ar 2:3 piekāpjoties Filadelfijas “Flyers”. Kolumbusa vārtu sargāšanu uzticēja Jonasas Korpisalo, kurš atvairīja 19 no 22 metieniem.

“Blue Jackets” ar 24 punktiem 23 spēlēs ir NHL Austrumu konferences 13. pozīcijā. Nākamo spēli komanda aizvadīs pret Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins”.