Beresņevs izlases vadībā atgriežas ar uzvaru pār Dānijas hokejistiem pārbaudes spēlē

Pirmajā oficiālajā spēlē pēc Leonīda Beresņeva atgriešanās valstsvienības galvenā trenera amatā Latvijas hokejisti ceturtdien Olborgā ar 6:4 uzvarēja laukuma saimniekus dāņus, liecina rīkotāju informācija. Dānijā Latvijas izlase aizvada pirmās divas pārbaudes spēles, gatavojoties startam pasaules čempionātā, līdz kam atlicis viens mēnesis.

Pa diviem vārtiem Latvijas izlasē guva Gints Meija un Rodrigo Ābols, kā arī precīzi bija Gunārs Skvorcovs un Vitālijs Pavlovs. Abas komandas sestdien vēlreiz tiksies Odensē, un šo spēli tiešraidē varēs redzēt Latvijas Televīzijas mājaslapā.

Latvijas izlase pirmajās divās trešdaļās trīsreiz izvirzījās vadībā, bet šo pārsvaru nenoturēja. Uz Meijas precīzo metienu atbildēja Emils Kristensens, bet Ābola nodrošināto vienu vārtu pārsvaru vairākuma izspēlē likvidēja Matiass Froms. Skvorcova trāpījums ļāva Latvijas izlasei pirmo periodu noslēgt ar vienu vārtu pārsvaru, bet pēc pārtraukuma Meija mazākumā panāca 4:2. Tomēr līdz otrās trešdaļas izskaņai Mikels Āgārds un Mortens Madsens atjaunoja neizšķirtu.

Ceturto reizi Latviju vadībā izvirzīja Ābols trešā perioda sākumā, turpretim Pavlovs divas minūtes pirms spēles beigām nostiprināja uzvaru ar sestajiem vārtiem.

Latvijas izlases vārtos pusi spēles aizvadīja Ervīns Muštukovs, kuru nomainīja Jānis Kalniņš un mača turpinājumā palika nepārspēts.

Uz Dāniju Latvijas izlase aizbrauca bez vairākiem potenciālajiem līderiem. Gatavoties mājās palika uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Miķelis Rēdlihs, kā arī vārtsargs Edgars Masaļskis.

Pēc atgriešanās no Dānijas pārbaudes spēļu sērijas turpinājumā Latvija 14. un 15.aprīlī uzņems Baltkrievijas izlasi, vēl pēc nedēļas 22. un 23.aprīlī arī Vāciju. Savukārt pēdējās divās pārbaudes spēlēs 29. un 30.aprīlī izbraukumā vēl jātiekas ar Šveici.

Latvijas hokejisti gatavojas pasaules čempionātam, kas no 6. līdz 22.maijam notiks Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvijas hokejisti grupas kārtā Maskavā spēlēs pret Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu.