Beļavskis Latvijas izlases zaudējuma cēloņus saskata pacietības trūkumā

Latvijas hokeja izlase sestdien pārbaudes turnīru Norvēģijā noslēdza ar zaudējumu 1:3 Francijai, un komandai pietrūka pacietības pēdējā trešdaļā, kurā tā ielaida visus trīs vārtus, par valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Beļavska teikto informēja Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Cīņā pret francūžiem pēdējā periodā vajadzēja lielāku pacietību, lai nospēlētu tāpat kā pirmajos divos periodos ar nosvērtu un pozicionālu aizsardzību, uzsvēra Beļavskis. Latvijas izlase sāka pelnīt noraidījumus uzbrukuma zonā un divus vārtus ielaida skaitliskā mazākumā.

Beļavskis pārbaudes turnīru nosauca par ļoti vērtīgu gan spēlētājiem, gan izlases treneriem. Viņš arī atzina, ka sestdien laukumā bija redzams, ka Latvijas izlase dienu iepriekš spēlēja vēl vēlu vakarā. Francūži spēli sāka diezgan aktīvi un pirmajās minūtēs bija pārāki. Vēlāk Latvijas hokejisti gan iejutās spēlē un pakāpeniski līdzsvaroja spēku samēru. Parādījās labas izdevības uzbrukumā, kā rezultātā tika gūti skaisti vārti, spēles gaitu izvērtēja Latvijas treneris. Otrajā trešdaļā Latvija labi spēlējusi aizsardzībā un kopumā kontrolēja situāciju, turklāt labā pretuzbrukumā Jānim Ozoliņam bija teicama iespēja gūt otros vārtus.

Latvijas izlasē vienīgo vārtu autors Toms Andersons sacīja, ka par pašatdeves trūkumu komandā nevar sūdzēties, taču francūži šoreiz bija pārāki. Viņš atzina, ka vārtu guvumā grūtāk būtu netrāpīt vārtos, nekā trāpīt. Andersons uzteica Koba Jasu par lielisku piespēli, pēc kuras bija tikai jāiemet tukšos vārtos. Andersonam turnīrā bijis viegli spēlēt līdzās tādiem pieredzējušiem partneriem kā Edijs Brahmanis un Aleksejs Širokovs. Arī iejusties komandā Andersonam nebija problēmu. Viņš uzskata, ka ar šādu izlases sastāvu izredzes uz uzvaru sniedza tikai simtprocentīga atdeve katrā spēlē, un uzbrucējs komandas sniegumu neuzskata par sliktu.

Jau vēstīts, ka trijās spēlēs Eiropas Izaicinājuma kausa posmā Latvijas hokejisti guva uzvaru pār Dāniju (4:1), bet zaudēja mājiniekiem norvēģiem (1:4) un Francijas hokejistiem.