Sadaļas Sadaļas

Balvu par mūža ieguldījumu nopelnījušais Ziediņš kaļ Talsos jaunus hokeja plānus

Gada balvu par mūža ieguldījums Latvijas sportā saņems hokeja spēles entuziasts, Talsu hokeja kluba dibinātājs un vadītājs, vairāku Latvijas hokeja izlases dalībnieku audzinātājs Imants Ziediņš. Savulaik pirmo mākslīgā ledus halli ārpus Rīgas izveidojušais Ziediņš negrasās apstāties un ir apņēmies izveidot hokeja muzeju.

Septiņu gadu vecumā pirmo reizi slidojis uz Talsu ezera ledus, piecus gadus vēlāk Ziediņš spēlēja jauniešu komandā, bet vēl pēc trim ziemām – arī pie pieaugušajiem. Vēlāk, mācoties Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā, Ziediņš spēlēja republikas čempionātā un trenējās pie Harija Vītoliņa vecākā. 

Imants Ziediņš iepazīstina ar Talsu hokejuInita Kresa-Katkovska

Smaga ceļgala trauma hokejista karjeru Imantam gan pārtrauca priekšlaicīgi. Atgriezies dzimtajos Talsos, fizkultūras skolotājs sāka organizēt jaunajiem hokejistiem „Zelta ripas" sacensības. Izlasītie un sakrātie "Sportiņi" (''Sports'' - tā sauca savulaik avīzi, kas informēja tikai par sportu) deva iedvesmu divu izvirzīto mērķu īstenošanai. Pirmais – uzbūvēt Talsos mākslīgā ledus slidotavu, un otrais - sākt audzināt un trenēt jaunos hokejistus. 

Ziediņš vairākkārt Kandavā Rīgas “Dinamo” vasaras treniņu bāzē ir ticies ar leģendāro hokeja treneri Viktoru Tihonovu, kā arī ņēma vērā piemērus no dzīves. Piemēram, Sverdlovskā bērni paši savām rokām smilšu laukumā bija uzbūvējuši mākslīgo ledu, pat nosedzot to ar dēļu jumtu. Savukārt informācija par plastmasas cauruļu izmantošanu un citi faktori, tostarp tālaika republikas galvenā trenera Andra Siliņa aktīvā pozīcija, rosināja uz rīcību. Sapnim sāka veidoties reālas aprises.

Lielākais šķērslis halles tapšanai tāpat kā citur Latvijā bija projektam nepieciešamais 21 kilometrs deficīto cauruļu. Taču sarunās ar Čehijas speciālistiem, kas Kurzemē bija ieradušies uzstādīt piena pārstrādes iekārtas, noskaidrojās, ka var izmantot arī plastmasas caurules. Savukārt pie plastmasas caurulēm izdevās tik, palīdzot olainiešiem izkārtot vasaras nometni dejotājiem.

Imanta sarunas ar tālaika varas pārstāvjiem virzījās pozitīvi. Skiču projektu Ziediņš bija ieguvis no čehu speciālistiem, kuri veica remontdarbus piena kombinātā Talsos, un, mobilizējot augstāk un apkārt stāvošos, sākās darbs mākslīgā ledus halles būvniecībā. Kaut arī maziem soļiem, darbs virzījās uz priekšu un mākslīgā ledus laukumu Talsos atklāja 1989. gadā, turklāt tas joprojām darbojas. 

Savulaik Latvijas izlasē bijuši pat trīs talsenieki - gan Imanta dēls Māris Ziediņš, gan Guntis Galviņš un Mārtiņš Raitums. Arī novadniece Eva Dinsberga spēlējusi pasaules čempionātā.

Imants Ziediņš par Hokeja muzeja ieceri 

Pašlaik 68 gadus vecajam Ziediņam ir vēl kāds sapnis - viņš iecerējis Latvijā izveidot hokeja muzeju. Apņēmīgais vīrs Latvijas Radio izrādīja ledus halles kafejnīcu, kur pie sienām izlikti spēles atribūti, kausi un citas sacensību trofejas. Muzejā Ziediņš varētu apkopot veco inventāru, ar kuru spēlējuši priekšteči, un jaunajai paaudzei to būtu ļoti interesanti salīdzināt ar mūsdienās hokejistu lietoto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt