Austrijas hokejistu uzvara neatstāj Latvijas U-20 izlasei cerības uz eliti

Lai gan Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien ar uzvaru pār Norvēģiju noslēdza dalību Minskā notiekošajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, tomēr izredzes nopelnīt ceļazīmi uz elites divīziju liedza jau Austrijas izlases uzvara pār Slovēnijas vienaudžiem.

(Papildināts ar informāciju par Latvijas U-20 izlases uzvaru pār Norvēģiju)

Latvijas U-20 izlase ar 2:0 uzvarēja vienaudžus no Norvēģijas. Spēles sākumā Latviju vadībā izvirzīja Ričards Grīnbergs, atklādams rezultātu otrā perioda sestajā minūtē. Bet otros vārtus guva Rūdolfs Polcs, kurš izcēlās trešās trešdaļas vidū.

Latvijas vārtu sargāšana šajā spēlē bija uzticēta Jānim Vorim, kurš spēja nostāvēt “sausā” otro spēli šajā turnīrā. Turnīru Latvijas U-20 izlase noslēdza otrajā vietā, lai gan sakrāja tikpat daudz punktus kā Austrija, taču visu izšķīra savstarpējā spēle.

Austrijas izlase svētdien Minskā ar 4:1 uzvarēja Slovēnijas vienaudžus pēdējā spēlē U-20 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, kas liedza Latvijai pēdējās cerības nopelnīt ceļazīmi uz elites divīziju.

Vienīgo ceļazīmi uz eliti ieguva turnīra uzvarētāji austrieši.

Jau ziņots, ka Latvijas U-20 izlase turnīrā pārspēja dāņus (3:0) un guva uzvaru pagarinājumā pret Baltkrieviju (3:2), kā arī neatstāja cerības Slovēnijai (9:1), bet cieta zaudējumu spēlē pret Austriju (1:2). Latvijas U-20 izlase spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017.gada.