ASV un olimpieši no Krievijas uzvar hokeja turnīra spēlēs

Pirmo uzvaru Phjončhanas olimpiskajā hokeja turnīrā piektdien guva olimpieši no Krievijas, pārliecinoši ar 8:2 pārspējot Slovēniju. Otrā B grupas spēlē amerikāņi ar 2:1 bija pārāki par slovākiem.

Treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajiem olimpiešiem no Krievijas ar hettriku jeb trim iemestiem vārtiem izcēlās Kirils Kaprizovs.

Olimpiskie sportisti no Krievijas sagraug Slovēnijas izlasi

Savukārt amerikāņu uzvarā 2:1 pār Slovākiju abus vārtus guva Raiens Donato. ASV ar četriem punktiem ir grupas līdere, pa trim punktiem iekrājusi Krievija un Slovākija, bet Slovēnijai ir divi punkti.

Vēlāk piektdien sāksies spēles C grupā, kur Somija spēlēs pret Norvēģiju, bet zviedru pretinieki būs Vācijas hokejisti.

Olimpiskajā turnīrā piedalās trijās grupās sadalītas 12 komandas, kas izspēlē apļa turnīru. Četras labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušās astoņas vienības izslēgšanas pāros noteiks vēl četrus ceturtdaļfinālistus. Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji olimpiskajā turnīrā nepiedalās.