ASV pēdējā brīdī vienojas ar sieviešu hokeja izlasi par dalību pasaules čempionātā

ASV hokeja jumtorganizācija "USA Hockey" un sieviešu valstsvienība otrdien vienojās par nosacījumiem, kas ļaus titula pašreizējām īpašniecēm izvairīties no bezprecedenta boikota pasaules čempionātā, kas jau šonedēļ amerikānietēm risināsies pašu mājās, vēstīja aģentūra AP.

Vienošanās paredz, ka hokejistes olimpiskajā gadā varēs saņemt līdz 129 000 dolāru, kā arī "USA Hockey" apņēmās veicināt sieviešu hokeja attīstību. Vidēji mēnesī izlases hokejistes saņems 3000 dolāru, bet kopā ar ASV Olimpiskās komitejas piemaksām atlīdzība gadā pārsniegs 70 000 dolāru. 

Pasaules čempionātā pirmajā spēlē amerikānietes piektdien Mičiganā tiksies ar principiālajām sāncensēm Kanādas hokejistēm. Pirmais kopīgais treniņš ASV izlasei plānots trešdien.

Par olimpiskajām medaļām amerikānietēm paredzētas prēmijas, tostarp 57 500 dolāru katrai hokejistei par olimpisko zeltu. Vienošanās paredz hokejistēm arī apdrošināšanu un ceļošanu biznesa klasē tāpat kā ASV vīriešu valstsvienībai. Tiks izveidota arī konsultatīvā padome, kurā būs iekļautas esošās un bijušās spēlētājas ar mērķi veicināt meiteņu un sieviešu hokeja attīstību.

ASV izlases kapteine Megana Dagana panākto vienošanos nosauca par vienu no pozitīvākajām "USA Hockey" vēsturē. Pēc vairāk nekā gadu ilgušām diskusijām hokejistes 15.martā paziņoja, ka boikotēs pasaules čempionātu, ja nebūs būtiska progresa sarunās ar "USA Hockey". Atbalstu hokejistēm pauda arī dažādu sporta veidu profesionālās Ziemeļamerikas līgas un 16 ASV senatori. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti