ASV hokejisti uzveic Kanādu cīņā par U-20 pasaules čempionāta zeltu

ASV hokejisti otrdien finālā ar 2:0 pārspēja mājiniekus kanādiešus un piekto reizi triumfēja U-20 pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar spēļu videoapskatiem)
Ciešas aizsardzības finālspēlē pārāki bija amerikāņi, kam pirmajā trešdaļā Alekss Tērkots atklāja rezultātu, bet otrā perioda sākumā Trevors Zegrass pārsvaru dubultoja. Nepārspēts ASV vārtos palika Spensers Naits, kurš atvairīja visus 34 metienus, tostarp tvēra 15 ripas pēdējā trešdaļā, kad amerikāņi pa vārtiem meta tikai vienu reizi.

Kanādas - ASV finālspēles apskats

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Abas Ziemeļamerikas valstu izlases titula mačā tikās piekto reizi un pēdējos četros dueļos pārāki bija ASV hokejisti. Kanādai neizdevās atkārtot pērno panākumu un noturēties čempionu tronī.

Somijas - Krievijas spēles par 3.vietu apskats

Spēlē par bronzas medaļām Somijas izlase Edmontonā ar 4:1 bija pārāka par Krieviju.

Pandēmijas radītā apdraudējuma dēļ nenotika U-20 pasaules čempionāts pirmās divīzijas A grupā, kur bija paredzēta Latvijas izlases dalība. U-20 turnīru pirmās divīzijas A grupā bija plānots aizvadīt decembra vidū Dānijas pilsētā Horsholmā, piedaloties arī Baltkrievijas, Ungārijas, Kazahstānas un Norvēģijas junioriem, kā arī mājiniekiem dāņiem. Pirmās divīzijas A grupā komandas cīnās par iekļūšanu spēcīgāko valstu turnīrā.

Tā kā pirmās divīzijas A grupā neviens nenopelnīja ceļazīmi "uz augšu", neviena komanda arī nezaudēja vietu elites grupā.