ASV hokejisti sagādā Krievijai pirmo zaudējumu; grupā finišē pirmie

ASV izlase ar 5:3 uzvarēja Krieviju pēdējā spēlē pasaules čempionāta grupā un vienlaicīgi noteica arī pārējo vietu sadalījumu pirmajā trijniekā Ķelnē, kur pēdējais ceturtdaļfinālists otrdien kļūs zināms Latvijas un Vācijas izlašu spēles noslēgumā, liecina organizatoru informācija. Par grupas uzvarētājiem kļuva ASV, kam trijniekā seko Krievija un Zviedrija.

Amerikāņi sagādāja treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Krievijas izlasei turnīrā pirmo zaudējumu. Pirmajās divās trešdaļās ASV trīsreiz likvidēja vienu vārtu deficītu, bet trešajā periodā Anderss Lī izmantoja skaitlisko vairākumu un guva uzvaras vārtus. Broks Nelsons mača izskaņā iemeta ripu jau tukšos vārtos.

Zviedri dienas pirmajā spēlē grupu kārtu pabeidza ar uzvaru 4:2 pār Slovākijas izlasi.

Savukārt otrā grupā Parīzē, kur visi četri ceturtdaļfināla dalībnieki bija zināmi jau pirms pēdējās kārtas spēlēm, otro pozīciju aiz Kanādas nodrošināja šveicieši ar uzvaru 3:1 pār Čehiju. Vai čehi saglabās trešo pozīciju, kļūs zināms pēc Somijas izlases spēles pret kanādiešiem. Vietu sadalījumu vairs neietekmējušā mačā baltkrievi 17 hokejistu sastāvā ar 4:3 uzveica Norvēģiju.

Jau zināms, ka Šveices izlase ceturtdaļfinālu aizvadīs Parīzē pret Zviedriju.

Pasaules čempionātā ceturtdaļfināli risināsies ceturtdien Ķelnē un Parīzē, pusfināli paredzēti sestdien, bet finālspēles par bronzas un zelta medaļām būs svētdien. Pusfināli un fināli notiks Ķelnē.