Šveice pārsteidz Kanādu; ASV hokejisti pagarinājumā uzvar zviedrus

Pasaules hokeja čempionāta grupas spēlē sestdien ASV izlase ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja zviedrus, abām komandām nostiprinoties ceturtdaļfināla zonā. Savukārt Šveices izlase izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, ar 6:3 uzvarot spēcīgo Kanādas valstsvienību.

(papildināts ar Šveices uzvaru)

Uzvaru ASV nodrošināja vien 12 sekundes pirms papildlaika beigām.

Savukārt A grupas agrajā spēlē Dānija ar 3:0 uzvarēja Franciju.

Dienas lielākā pārsteiguma autori šveicieši pirmajās piecās spēlēs ieguvuši maksimālo punktu skaitu. Savukārt Kanādas izlasei šis bija pirmais zaudējums turnīrā.

Paralēlajā mačā Somija ar 3:0 tika galā ar Austriju.

Vēlāk sestdien Slovākija spēlēs ar Itāliju, bet Norvēģija ar Čehiju. Itālijas un Slovākijas spēli varēs vērot tiešraidē LTV7 un lsm.lv. Spēles sākums paredzēts 20.20 pēc Latvijas laika.

Pēc piecām spēlēm Latvija ar pieciem punktiem ir piektajā vietā B grupā, vēl arvien saglabājot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Lai iekļūtu labāko astotniekā, Latvijai nepieciešamas uzvaras abās atlikušajās spēlēs, turklāt nepieciešami arī labvēlīgi rezultāti konkurentu spēlēs.

Svētdien Latvija pulksten 16.20 tiksies ar Lielbritāniju, bet pēdējo grupas spēli mūsu hokejisti otrdien aizvadīs pret Zviedriju.