ASV hokejisti Latvijas grupā aizņem otro vakanci ceturtdaļfinālā (papildināts)

ASV hokeja izlase svētdien Minskā ar 3:1 uzvarēja Somiju pasaules čempionāta priekšsacīkšu grupā un garantēja dalību ceturtdaļfinālā, informēja rīkotāji. Jau iepriekš pirmo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu B grupā nodrošināja Krievija, bet Latvijas izlasei vietu izslēgšanas spēlēs garantētu uzvara pirmdien pār mājiniekiem baltkrieviem.

(papildināts pēc dienas pēdējām spēlēm)
Vācijas izlases cerības uz ceturtdaļfinālu izgaisa svētdien vakarā ar zaudējumu 0:3 Krievijai priekšpēdējā grupas spēlē. Arī šveiciešu izredzes uz ceturtdaļfinālu ir drīzāk teorētiskas, jo viens no nosacījumiem ir Somijas zaudējums pēdējā spēlē Kazahstānai, kas vairs nevar tikt augstāk par pēdējo vietu grupā un izkritīs uz pirmo divīziju.

Gadījumā, ja Latvijas hokejisti Baltkrievijai pirmdienas vakarā tomēr zaudēs, izredzes uz ceturtdaļfinālu tik un tā saglabāsies, bet būs vajadzīga uzvara pēdējā grupas spēlē pār Šveici.

Otras grupas līderu spēlē Kanāda svētdien ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja zviedrus. Uz pārējām divām ceļazīmēm dalībai ceturtdaļfinālā A grupā pretendē četras komandas, no kurā vistuvāk nākamajam mērķim ir Čehijas izlase, kas svētdien ar 1:0 uzvarēja norvēģus. Grupu turnīros pēdējās spēles būs otrdien.