ASV hokeja izlase vēlreiz uzvar U-18 pasaules čempionātā

ASV hokejisti svētdien Cūgā finālā ar 2:1 pagarinājumā uzveica Somijas vienaudžus un veiksmīgi aizstāvēja pirms gada iegūto U-18 pasaules čempionu titulu, liecina rīkotāju informācija. Latvijas jaunieši finišēja devītie un saglabāja vietu elites grupā.

Finālā somi rezultātu atklāja jau 17. sekundē, kad Jūliuss Natinens noslēdza ātru uzbrukumu. Vadībā ziemeļnieki noturējās līdz trešā perioda vidum, līdz Džeks Roslovičs panāca izlīdzinājumu. Uzvaras vārtus septiņas minūtes pirms pagarinājuma beigām ASV guva Kolins Vaits.

Spēlē par bronzas godalgām Kanāda ar 5:2 uzvarēja mājiniekus Šveices jauniešus. Iepriekš pusfinālā ASV ar 7:2 pieveica kanādiešus, turpretim somi ar 5:4 bija pārāki par Šveici.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva zelta medaļnieks Ostons Metjūzs, kurš ASV izlasē guva astoņus vārtus un septiņreiz rezultatīvi piespēlēja. Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Mārtiņš Dzierkals ar trim vārtiem un sešām piepēlēm, kas viņu ar deviņiem punktiem ierindoja 10.vietā čempionāta rangā.

Latvijas U-18 izlase vietu elites divīzijā nosargāja ar divām uzvarām pārspēlēs pret Vāciju, kas izkrita uz zemāku grupu.