Ārzemēs dzīvojošie Latvijas hokeja fani pasaules čempionātā nebūs plaši pārstāvēti

Pēdējos gados Latvijas hokeja izlases atbalstītāju pulku pasaules čempionātos ievērojami papildināja ārzemēs dzīvojošie latvieši. Īpaši tas izpaudās latvietim finansiāli nepateicīgās valstīs, taču šogad situācija varētu būt savādāka.

Ārzemju latviešu lielo īpatsvaru hokeja arēnā čempionāta laikā vislabāk varēja izjust 2018. gadā, kad Boba Hārtlija vadītā izlase iekļuva ceturtdaļfinālā, un izdarīja to latvieša kabatai nedraudzīgā valstī – Dānijā. Herningas arēnu latvieši nepiepildīja, taču viņi bija jūtami, un liela daļa fanu ieradās no ārzemēm – Anglijas, Īrijas, Norvēģijas, Zviedrijas un, protams, arī turpat no Dānijas.

Viens no iemesliem, kādēļ potenciālais Latvijas hokeja atbalstītāju pulks Somijas pilsētā būs neliels, ir valsts dārdzība. Somija ir dārga, un Tamperē ir maz naktsmītņu, kā rezultātā cenas nakšņošanai ir ļoti, ļoti finansiāli nepievilcīgas. Taču ārzemēs dzīvojošajiem un strādājošajiem latviešiem tās ir paceļamas.

“Stipri šaubos, vai daudzi aizbrauks, jo ne visiem ir Covid-19 potes. Un, teikšu kā ir, – Somija nav no lētākajām valstīm – domāju, tas daudzus attur turp doties,” LSM.lv atklāja Lielbritānijā dzīvojošais Mairis Bērziņš, kurš aktīvi atbalsta izlasi klātienē jau kopš 2016. gada, kad čempionāts notika Maskavā.

Mairis ir izrunājies ar daudziem saviem domubiedriem turpat no Lielbritānijas, kā arī no citām valstīm, un

liela daļa pateikusi, ka šoreiz līdzjušana tribīnēs izpaliks.

“Man personīgi tas ir emocijas, kuras nevar atrast nekur citur un, protams, draugi un paziņas, jo tā ir iespēja reizi gadā satikties un, ja ne Latvijā, tad ārzemēs. Var apvienot visu – hokeju un apskatīt valsti,” uzsvēra Bērziņš.  Viņš neslēpj, ka bez hokeja Tampere diezin vai varētu kļūt par viņa ceļojuma galamērķi.

Dānijā dzīvojošā Raimonda Streile arī aktīvi atbalstījusi Latvijas hokeja izlasi klātienē, protams, pirms pandēmijas. “Šoreiz nebraucam. Baigi busy esam ar mājas remontiem, kāzu apmeklējumiem Latvijā, un pa vidu vēl jāstrādā ikdienas darbs,” LSM.lv atzīst Raimonda.

Streile arī aprunājusies ar citiem pazīstamiem hokeja faniem no Latvijas – daudzi atmetuši domu par braukšanu uz Somiju. Šobrīd aktuāla esot arī palīdzēšana karā cietušajai Ukrainai – tā kļuvusi par daudzu latviešu neatņemamu dzīves sastāvdaļu.

Hokeja arēnās vienmēr ir pārstāvēts SDK “Thunder” – sporta draugu klubs, kas apvieno sporta līdzjutējus no dažādām valstīm – Lielbritānijas, Īrijas, Somijas un pat Krievijas.

“Kā katru gadu, arī šogad daļa no SDK “Thunder” pārstāvji dosies uz ikgadējiem hokeja svētkiem. Šoreiz svētki būs Tamperē, Somijā, kas priecē, jo nekad šo vietu neesmu apmeklējis un pirmo reizi būs forši. Vai Latvijas fani būs daudz, grūti teikt.

Kovida pandēmija, dzīves dārdzība, it sevišķi pēc Krievijas armijas iebrukuma Ukrainā, daudziem ir radījusi citas galvenās prioritātes.

Cilvēki ar gadiem mainās, arī no “Thunder” rindām daudzi nebrauks, bet priecē tas, ka ceļam gatavojas jaunie, tā sauktie pirmgadnieki. Personīgi man pavasara trakums ir ļoti gaidīts notikums, pie kura piedomāju, arī finansiālā ziņā, visa gada garumā,” LSM.lv atklāja SDK “Thunder” pārstāvis Imants Mālmanis.

No sarunas ar vairākiem ārzemēs mītošajiem Latvijas hokeja faniem rodas priekšstats, ka divu pandēmijas gadu laikā cilvēki ir mainījuši savus ikdienas paradumus – viņi vairs nesaskata tādu prieku ceļošanā, un aizmirsusies ir arī klātienes saziņa ar domubiedriem. Turklāt līdzīgi kā Latvijas latviešiem, arī ārzemēs dzīvojošajiem ne mazsvarīgs šķiet faktors, ka šogad izlasē nespēlēs daudzi iepriekš atpazīstamie hokejisti, un forumos, diskusijās komandai tiek prognozēti zāģi.

Taču, kā uzsver Mālmanis,

īstam hokeja fanam vienmēr ir jābūt par savējiem, neatkarīgi no izlases sastāva un spēļu rezultāta.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 13. maijā un ilgs līdz 29. maijam divās Somijas pilsētās – Tamperē un Helsinkos. Latvijas izlase aizvadīs spēles Tamperē, grupas kārtā krustojot nūjas ar ASV, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienībām. Hokeja spēļu tiešraides būs LTV7 un replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa Punkti
Šveice
20
Vācija
16
Kanāda
15
Slovākija
12
Dānija
12
Francija
5
Kazahstāna
3
Itālija
1
B grupa Punkti
Somija
19
Zviedrija
18
Čehija
13
ASV
13
Latvija
8
Austrija
7
Norvēģija
5
Lielbritānija
1
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt