Ar uzvaru pār Franciju U-18 izlase vairo izredzes pasaules čempionāta turnīrā

Latvijas U-18 hokeja izlase trešdien Nicā asā cīņā ar 5:1 uzveica mājiniekus francūžus un ar trijās spēlēs trešo uzvaru saglabāja vadību pasaules čempionāta I divīzijas A grupas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Latvijas hokejisti par punktu apsteidz norvēģus, kas varētu būt sīvākie konkurenti cīņā par vienīgo ceļazīmi uz elites grupu.

Spēles vidū Latvijas jauniešu pārsvars sasniedza jau 5:1, taču vienmuļa nebija arī cīņas beigu daļa, kas pagāja, abām komandām pelnot soda minūtes par rupju spēli.

Pēc Rodrigo Ābola un Marka Lazareva gūtajiem vārtiem Latvija cīņas 5. minūtē bija vadībā ar 2:0, līdz francūži vienus vārtus atguva. Taču tikpat rezultatīvi Latvijas izlase sāka otro trešdaļu - Jānis Puriņš un Filips Buncis piecās minūtēs palielināja pārsvaru līdz trim vārtiem, bet sešarpus minūtes līdz pēdējam pārtraukumam Dāvis Zembergs iemeta piektos vārtus. Pēdējā trešdaļā, kas rezultātu neizmainīja, Latvijas vārtos Matīsu Edmundu Kivlenieku aizstāja Toms Nuka.

Latvijas izlases rēķinā bija 44 soda minūtes, savukārt francūži uz sodīto soliņa pavadīja 28 minūtes.

Jau vēstīts, ka pirmajās spēlēs Latvijas jaunieši uzvarēja Kazahstānu (5:2) un Baltkrieviju (3:2). Cīņā par vienīgo ceļazīmi uz augstāko divīziju Latvijas izlase ceturtdien spēlēs pret Itāliju, bet sestdien pretinieki būs Norvēģijas hokejisti.

U-18 PČ I divīzijas A grupas spēle:

Latvija - Francija: 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Vārtus guva: Rodrigo Ābols, Marks Lazarevs, Jānis Puriņš, Filips Buncis, Dāvis Zembergs - Vinsēns Nesa

Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks (Toms Nuka no 40:00) - Rafaels Garnjē