Ar uzvaru astotajā pagarinājumā Norvēģijā sasniedz absolūtu hokeja spēles ilguma rekordu

Norvēģijas čempionāta ceturtdaļfināla spēle negūtu tik plašu ievērību, ja vien "Storhamar" uzvaru 2:1 pret Sarpsborgas "Sparta" nenodrošinātu astotajā pagarinājumā, kas abas komandas svētdien padarīja par pasaules hokeja vēsturē garākā mača dalībniecēm, vēstīja avīze "Aftonbladet". Spēle sākās sešos vakarā un beidzās pēc tam, kad komandas uz ledus bija pavadījušas 217 minūtes un 14 sekundes.

Spēli Hāmaras arēnā sāka skatīties 5526 līdzjutēji, bet lielākā daļa fanu devās mājās, vēl pirms bija noteikts uzvarētājs. Īsi pirms vieniem naktī tika labots iepriekšējais hokeja rekords, ko 1936.gadā sasniedza Detroitas "Red Wings" un Monreālas "Maroons", nospēlējot 176 minūtes un 30 sekundes.

"Sparta" treneris Lenijs Eriksons pārtraukumā pirms septītā pagarinājuma teica, ka viņa spēlētāji ir noguruši līdz nāvei, turklāt viens no Sarpsborgas kluba hokejistiem Kristofers Karlsens tajā pašā dienā iepriekš aizvadījis maču U-20 komandas sastāvā.

Uzvaras vārtus divas minūtes un 46 sekundes pirms astotā pagarinājuma beigām guva Joakims Jensens. Uzvarētāju vārtsargs Oskars Ostlunds atvairīja 92 no 93 metieniem un daudz neatpalika arī viņa kolēģis pretējos vārtos Samuels Vards, kurš tvēra 94 no 96 metieniem.

Spēle beidzās vairāk nekā astoņarpus stundas pēc tās sākuma, kad pulkstenis rādīja divas minūtes pāri pustrijiem naktī.

"Storhamar" sērijā ieguva 3:2 pārsvaru.