Ar nepārspējamo Čalpu vārtos HK «Kurbads» hokejisti triumfē Latvijas čempionātā

Otro sezonu pēc kārtas Latvijas hokeja čempionu titulu izcīnīja HK "Kurbads", kam vārtsarga Ulda Čalpas teicamais sniegums palīdzēja sestdien Jelgavā ar 1:0 pārspēt "Zemgale/LLU" finālsērijas pēdējā spēlē. Cīņā līdz četrām uzvarām čempioni bija pārāki ar 4:0, bet visas spēles izvērtās intriģējoša fināla cienīgas, Jelgavas komandai ne mirkli negrasoties piekāpties.

Uzvaras vārtus pēdējā spēlē "Kurbadam" otrās trešdaļas sākumā guva Gatis Gricinskis, un minimālais pārsvars saglabājās līdz beigu svilpei.

HK "Kurbads" līksmo par čempionu kausu

Kopš trešās spēles bija pagājusi tikai nepilna diennakts, tomēr "Zemgale/LLU" apliecināja, ka spēka mājiniekiem ir gana, pirmo trešdaļu lielākoties pavadot enerģiskos uzbrukumos pretinieku zonā. Daudz darba bija HK "Kurbads" vārtsargam Čalpam, kurš nospēlēja nevainojami, nosargājot savu cietoksni neskartu, un mača beigās saņēma finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu.

Olafa Aploka intervija pēc pirmās trešdaļas

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Olafs Aploks pirmajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka spēle ar četriem virknējumiem palīdzēja uzturēt tempu un radīt pretiniekiem spiedienu. Viņš uzsvēra, ka vēl ir tikai spēles sākums un jāturpina cīnīties.

Gatis Gricinskis izvirza HK "Kurbads" vadībā

Galvenā trenera Aleksandra Macijevska vadītie HK "Kurbads" hokejisti pēc pārtraukuma darbojās aktīvāk un drīz vien Gatis Gricinskis pēc Toma Hartmaņa piespēles no aizvārtes pārspēja laukuma saimnieku vārtsargu Reini Petku. "Zemgale/LLU" nekavējās uzbrukt arī skaitliskā mazākumā, tomēr rezultāts nemainījās.

Toma Bluka intervija pēc otrās trešdaļas

HK "Kurbads" aizsargs Toms Bluks pēc otrās trešdaļas sacīja, ka komanda pārāk viegli sāka spēli, tādēļ cīņa izvērsās tik spraiga. Viņš gan pauda apņēmību komandai finālsēriju pabeigt jau ceturtajā spēlē, neraugoties uz sarežģīto mača gaitu.

Čalpa "Kurbada" vārtus glāba vairākkārt arī trešajā periodā, bet uzbrukumā viesiem atlika paļauties tikai uz prettriecieniem.

Čempionu trenera Aleksandra Macijevska intervija pēc spēles

HK "Kurbads" galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis pēc uzvaras Latvijas Televīzijā sacīja, ka finālsērija izvērtās smaga, un pretinieki sagādāja nopietnu pārbaudījumu. Trenera uzslavas izpelnījās arī vārtsargs Čalpa.

Čempionu vārtsarga Ulda Čalpas intervija

Smago finālsērijas gaitu uzsvēra arī Čalpa, sakot, ka rezultāts sērijā ir 4:0, bet bija jācīnās par katru ripu, un tikai komandas vienotība palīdzēja kļūt par čempioniem.

LHF ģenerālsekretāra Viestura Koziola intervija

Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols intervijā Latvijas Televīzijā bija gandarīts, ka "Zemgale/LLU" spēja sagādāt intrigu un finālu abas komandas aizvadīja īstā hokeja gaisotnē.