Somija - Latvija. Intervija ar Jāni Kalniņu pēc spēles

Hokejs

Somija - Latvija. Spēles epizodes

Somija - Latvija. Intervija ar Mārtiņu Dzierkalu pēc spēles

Abus vārtus somiem iemetušais hokejists Dzierkals: Izcīnītais punkts mums ir svarīgs

Latvijas izlases uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals spēlē pret Somiju mājiniekiem guva abus vārtus un palīdzēja komandai nopelnīt svarīgu punktu pasaules čempionātā, lai arī tika piedzīvots zaudējums pagarinājumā. Dzierkals intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka izcīnītais punkts valstsvienībai ir svarīgs, jo pavērs iespēju nākamajā spēlē nopelnīt vietu ceturtdaļfinālā.

Dzierkals priecājās gan par komandas uzvaru, gan par savu rezultatīvo sniegumu. Lai gan situāciju Latvijas izlases pārstāvētajā grupā ietekmēs arī citu spēļu rezultāti, sagaidāms, ka neatkarīgi no tiem uzvara pēdējā spēlē pamatlaikā pār Vāciju nodrošinās mājiniekiem dalību izslēgšanas turnīrā.

"Nezinu, kāda ir situācija tabulā, bet, man liekas, ja uzvaram Vāciju, viss ir kārtībā. Tāpēc ļoti svarīgs punkts [pret Somiju], čaļiem cepuri nost, ka cīnījās," teica Dzierkals.

Otrajā trešdaļā bija liels spiediens uz somu vārtiem, bet Latvijas izlase nonāca zaudētājos, iespējams, pārāk ilgi spēlētu maiņu dēļ, piebilda Dzierkals.

Intervija ar Jāni Kalniņu

Savukārt Latvijas vārtus spēlē pret somiem veiksmīgi sargājušais Jānis Kalniņš atzina, ka nebija viegli sākt čempionātu komandai sestajā spēlē, bet visa komanda viņam palīdzēja.

Kalniņš bija gandarīts par komandas izcīnīto punktu, sakot, ka pret Somiju tas nav slikts rezultāts, lai arī komanda varbūt būtu pelnījusi uzvaru. Pirmoreiz pilnu spēli pasaules čempionātā aizvadījušais vārtsargs piebilda, ka vajadzēja vairāk punktu gūt iepriekšējās spēlēs, lai grupas kārtas izskaņa nebūtu tik saspringta.

"Paši nedaudz esam novilkuši līdz tam, ka pēdējā spēle [grupā] būs izšķirošā. Galvu augšā un jāiet uz priekšu," teica Kalniņš.

Jau vēstīts, ka spēlē pret somiem Latvijas izlase izšķirošos vārtus ielaida četras sekundes pirms pagarinājuma beigām un zaudēja ar 2:3

Vietu sadalījumu B apakšgrupā ietekmēs arī citu spēļu rezultāti, bet sagaidāms, ka neatkarīgi no tiem uzvara pamatlaikā pār Vāciju otrdien nodrošinās Latvijas izlasei vietu ceturtdaļfinālā.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā. Pasaules čempioni kļūs zināmi 6. jūnijā.